8.6 C
Slovakia
štvrtok, 29 februára, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZaostrené na dánsku hudobnú scénu

Zaostrené na dánsku hudobnú scénu

Každoročne sa v holandskom Groningenu schádzajú profesionáli z hudobného priemyslu. Festival a konferencia Eurosonic Noorderslag sa tento rok zameral na dánsku scénu. Tu je zopár vystupujúcich z Dánska, ktorých sa oplatí aj naďalej sledovať.

AV AV AV – Kompliment od dubstepového mága Skrillexa a za sebou úspešné vystúpenia na festivaloch Electronic Beats, Sonar či Roskilde. Live techno band, ktorý dáva zabudnúť na detroitskú obdobu tohto žánru. Tento rok debutujú.

AV AV AV – About You

D/TROIT – Retro soulový zvuk a návrat k šesťdesiatym a sedemdesiatym rokom, pričom pätica dánskych muzikantov dobre maskuje, že nepochádza z angloamerických krajín. Živé a zábavné.

D/Troit – The 45

ICEAGE – Nahrali už tri albumy, v ktorých početná inštrumentácia nedáva priestor na nudu a všednosť. Tá naliehavosť vás bude baviť. Ak vás už nudia tradičné gitarovky, skúste túto päticu.

Iceage – Forever

MYRKUR – Severania vedia tvoriť epické aj temné metalové príbehy. Myrkur je niekde na pomedzí. Z jednej strany naráža na black metalovú stenu švédskych kapiel a z druhej na nich tlačia fínske príbehy o Elfoch a lesných vílach. Multiinštrumentalistka Amalie Bruun s jej novým projektom Myrkur odkazuje na tvorbu velikánov typu Ulver, ktoré vytŕčajú svoje rožky aj mimo komunitu.

Myrkur – Ulvinde

PARDANS – Odkaz Velvet Underground a Plastikov stále žije, aspoň v kapele Pardans, ktorú organizátori festivalu Eurosonic Noorderslag, nazvali chaotickou aj romantickou. Robia rámus, od ktorého by sa nedištancovali Sonic Youth, a ak im to vydrží, môžu sa stať ozdobou alternatívnych festivalov.

Pardans – Blow Me

spot_img
spot_img
spot_img