8.6 C
Slovakia
utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMMC, najlepší slovenský klub, chystá zmeny a ďalšie novinky
spot_img

MMC, najlepší slovenský klub, chystá zmeny a ďalšie novinky

Obľúbený medzi kapelami, fanúšikmi aj promotérmi. Jeho kvality si všimla odborná porota pozostávajúca z členov zväzu autorov a interpretov. Bratislavský Majestic Music Club získal prestížne ocenenie na výročnom vyhlasovaní cien ZAI za rok 2017.

Minulý týždeň odovzdával v petržalskom DK Zrkadlový háj svoje výročné ocenenia Zväz autorov a interpretov populárnej hudby (ZAI) za rok 2017. V kategórii Klub roka s kapacitou nad 200 miest zvíťazil Majestic Music Club s veľkým náskokom. Zároveň získal najväčší podiel v rámci všetkých kategórií až 65,5%. Rozhodla o tom odborná komisia zostavená z členov Zväzu autorov a interpretov. Ocenenie si prišiel prevziať aj prevádzkovateľ klubu Juraj Ryban, ktorý sa k tomu takto vyjadril: „Ďakujem v mene celého tímu ľudí starajúcich sa o fungovanie MMC za toto ocenenie. Som veľmi rad, že sa ZAI znova podujalo zorganizovať tuto udalosť a verím, že v tom bude pokračovať. Rad by som pogratuloval aj našim dvom nominovaným spolubojovníkom, klubom Collosseum v Košiciach a Smerr v Žiline.“

Bratislavský klub MMC mal nesmierne vydarený rok. Svojou polohou, kvalitným ozvučením a zázemím priniesol komfort pre hudobných promotérov, skupiny aj samotných fanúšikov. Z týchto dôvodov si ho zvolilo viacero slovenských kapiel a interpretov na svoje výročia, krsty a turné, ako napríklad Medial Banana, Billy Barman, IneKafe, Nocadeň, Katarzia, Fallgrapp, Katka Korček. Svoj veľký návrat tu prežili kultové Trosky a nezabudnuteľná bola aj pripomienka nedožitých narodenín Deža Ursinyho, konajúca sa pod názvom Ursiny 70.  

Hlavnými ťahákmi boli vystúpenia zahraničných kapiel. Prišli a zahrali tu také legendárny mená ako Gary Numan, nové objavy HVOB, Triggerfinger, ale aj klubové stálice Hurts, Fink, Cigarettes After Sex a mnoho ďalších. Žánrová pestrosť ponúkla metalové vystúpenia Arch Enemy, Converge, Max & Iggor Cavalera s ich návratom k Sepulture, ako aj irish punk folkových Flogging Molly či hip hopovú senzáciu Machine Gun Kelly. Často mali tieto koncerty styčný bod – pred vchodom sa objavil oznam s nápisom vypredané.

Okrem toho sa tu konali aj rôzne beánie, charitatívne podujatia, výstavy a vernisáže. Dôležitou novinkou je zavedenie stand-up a divadelných vystúpení. O tom aj o ďalších pripravovaných zmenách informuje Juraj Ryban: „Minulý rok sa MMC predstavil už nie iba ako hudobný klub, ale hostil aj stand up a divadlo, čo je určite z pohľadu našej histórie zásadná vec. Keďže sme mali veľké množstvo vypredaných koncertov, zväčšili sme o pár metrov sálu, upravili a vylepšili svetelné vybavenie klubu a tento rok opäť chystáme príjemné zmeny v interiéri, aby sme priestor priblížili aj náročnejšiemu divadelnému, alebo jazzovému návštevníkovi.“

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img