8.6 C
Slovakia
nedeľa, 3 marca, 2024
spot_img
ÚvodReportyTrickyho DNA preniklo medzi poslucháčov

Trickyho DNA preniklo medzi poslucháčov

Na Slovensku už bol dvakrát. Raz na festivale Pohoda, druhýkrát v klube KC Dunaj. Do tretice išlo o jeho najväčšie samostatné slovenské vystúpenie, ktoré sa uskutočnilo v bratislavskom MMC. A treba dodať, že Trickyho triky stále zaberajú.

Väčšina raperov si buduje okolo svojej osoby mýtus. To, čo prežili a zažili, často iba zveličujú, ich príbehy nemajú autentickú podobu. Na Trickyho sa pozriete a viete, že svoj príbeh má vytesaný do tváre. To je na ňom a na jeho tvorbe uveriteľné. 

Trickyho mali možnosť fanúšikovia stretnúť už pred koncertom. Vo vedľajšom Randal Clube večeral so svojou skupinou a ako suvenír z návštevy klubu si odniesol tričko punkovej legendy The Vibrators, ktorá tam v ten istý večer vystupovala.

Hoci má už na svojom konte takmer päť krížikov, stále je energickým hudobníkom neobsediacim na javisku ani minútu. Je tiež pravdou, že na koncertoch dáva viac zo svojho pohybového aparátu než z vokálov. Tie sú zväčša vysamplované, alebo odspievané hlavným hosťom, v tomto prípade mladou poľskou speváčkou Martou Zlakowskou. Koncertný set tvorila prevažná väčšina nových skladieb z albumu ununiform, a keďže je postavený na rôznych kolaboráciách, samplovanie bolo nevyhnutné. Aj zvyšok setlistu sa obracal skôr k nedávnej minulosti, ako k tej hlbokej, za ktorou už dal bodku iba v podobe známych skladieb Overcome a Vent.

Veď deväťdesiate roky neboli ťažkým obdobím iba pre našich hudobníkov, ale aj pre tých svetových. Tanečná hudba sa ďalej vyvíja a trip hop sa dnes dostáva do surovejšej zvukovej podoby, čo vlastne ukázal aj Tricky. A konečne mal dôstojné ozvučenie, na ktorom sa zakladá jeho performance. 

Kvalitný zvuk s podmanivou svetelnou vizualizáciou dokresľoval atmosféru typického klubového koncertu. Zaplnený klub dostal príjemný zážitok, a hoci nebol z tých najsilnejších, stále dokázal zachytiť zimomriavky tým, čo pozorne počúvali a sledovali.

spot_img
spot_img
spot_img