8.6 C
Slovakia
štvrtok, 29 februára, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZaujímavosti o hudobných začiatkoch a živote Johna Malkovicha

Zaujímavosti o hudobných začiatkoch a živote Johna Malkovicha

„Pracoval pre mexickú záhradnícku spoločnosť, ktorá vyberala burinu. Dnes patrí medzi najznámejších amerických hercov, producentov a režisérov a v  druhej polovici augusta sa predstaví na festivale klasickej hudby Viva Musica! v Bratislave.“

Čo priviedlo Johna Malkovicha, ktorý bol dvakrát nominovaný na Oscara k hudbe a aké zaujímavosti ukrýva jeho hviezdna dráha?

  1. Počas základnej školy John Malkovich viac inklinoval k športu, ako k hudbe. Jeho prvá hudobná a divadelná aktivita sa začala zapojením sa do rôznych divadelných hier a muzikálu Carousel práve na strednej škole.
  2. John Malkovich je ateista a však v minulosti bol členom folkovo-gospelového zboru, spieval v kostoloch a na spoločenských udalostiach.
  3. Malkovichovi prarodičia z otcovej strany boli Chorváti. Už v roku 1990 prišiel
    do kontaktu s hovoreným slovom, kedy recitoval verše chorvátskej národnej hymny „Lijepa naša domovino“ v piesni „Can we go higher“ od Nenada Bacha. 
  4. Záujem o divadelné umenie sa u Johna prejavilo aj počas vysokoškolského života, ktorý najskôr študoval ekológiu no neskôr sa rozhodol pre divadlo a zapojil sa do Steppenwolf Theatre Company v Chicagu.
  5. Pred veľkou filmovou a producentskou dráhou si John Malkovich vyskúšal okrem záhradníčenia aj prácu v obchode s kancelárskymi potrebami, či prácu vodiča školského autobusu.
  6. Počas svojej filmovej kariéry sa objavil vo viacej ako 70 filmoch a dokonca bol dvakrát nominovaný na Oscara. V prvom prípade išlo o nomináciu vedľajšej roli vo filme Places in the Heart a v druhom prípade išlo o nomináciu v rovnakej kategórii vo filme In the Line of Fire.
  7. John Malkovich nenávidí zvuk svojho hlasu aj napriek tomu načítal vnútorný hlas nudy vo filme Bloody mondays & strawberry pies (Mizerné pondelky a jahodové koláče, 2008) od režisérky Coco Schrijberovej, ktorá v dokumente zobrazuje nudu v ľudskom živote.
  8. Malkovich sa objavil s americkým hercom a komikom Randallom Parkom v hudobnom videu Eminema v piesni „Phenomenal“.

Na festivale klasickej hudby v Starej tržnici v Bratislave vystúpi John Malkovich v sprievode orchestra  s projektom Rozprava o slepcoch (Report on the Blind). Projekt vznikol podľa románu O hrdinoch a hroboch od argentínskeho spisovateľa Ernesta Sabata. Hollywoodská hviezda bude 24. augusta na Viva Musica! prepájať hudbu s hovoreným slovom.

spot_img
spot_img
spot_img