8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZaujímavosti zo života Grace Jones
spot_img

Zaujímavosti zo života Grace Jones

Kultová speváčka, herečka a modelka. Je známa ako disco kráľovná, Bondgirl, či múza Andyho Warhola. Grace Jones je považovaná za jednu z najkrajších a najprovokatívnejších žien 20. storočia. My sme zozbierali tie najzaujímavejšie fakty z jej života.

 1. Grace Jones pochádza z Jamajky. Narodila sa tam a jej starí rodičia ju tam vychovali vo veľmi skromných podmienkach. Bola veľmi hanblivá a rovesníci si ju doberali.
 2. Študovala divadlo na Syracuse University v New Yorku. Keď mala 17, odišla zo školy a rozbehla modelingovú kariéru v New Yorku a v Paríži.
 3. Vždy bola veľkou rebelkou. Dostala doživotný zákaz vstupu do Disneylandu na Floride, pretože pri živom vystúpení ukázala svoje prsia.
 4. Bola blízkou kamarátkou Andyho Warhola. Prišli spolu na svadbu Marie Shriver and Arnolda Schwarzeneggera.
 5. Počas svojej kariéry Grace nevychádza vždy dobre so svojim mentorom Arnoldom Schwarzeneggerom. Vraj bola pri natáčaní filmu Conan The Destroyer príliž tvrdá. Aj Roger Moore, ktorým nátačala bondovku povedal, že bol z nej znechutený.
 6. Jej brat Christian sa nepohodol s rodičmi. Boli veľmi veriaci a nesúhlasili s tým, že sa chcel stať DJ-om. Grace sa brata zastala.
 7. Vždy milovala nočný život v New Yorku. Nebránila sa ani cestovaniu a užívaniu drog s Hell’s Angels.
 8. Priznala sa, že pesnička „My Jamaican Guy“ bola o Tyronovi Downieovi zo skupiny The Wailers, ktorý sa jej vtedy páčil. V tom čase chodil vraj z niekým iným a nevedel, že sa Grace ho obdivuje.
 9. Grace Jones má hlasový rozsah dve aj pol oktávy. Zapieva teda aj vyššie tóny, no problém jej nerobia ani tie hlbšie.
 10. Nočné kluby v New Yorku mala rada najmä kvôli ľuďom, s ktorými sa tam stretávala. Blízky jej je napríklad módny ilustrátor Antonio Lopez, ktorý ju viedol v jej modelingovej kariére. Stretla sa tam aj s Jean-Paulom Goudeom, ktorý s ňou v osemdesiatych rokoch spolupracoval na vytvorení strašidelného obrazu.
 11. V neskorých sedemdesiatych rokoch žila aj v Paríži s kolegami z modelingu Jerrym Hallom a Jessicou Langeovou. Navštívili párty plnú francúzskych politikov. Grace Jones sa tam objavila iba v náhrdelníku z kostí. Vo Francúzsku tak už na ňu nikdy nezabudnú.
 12. Rihanna aj Lady Gaga priznali, že ich Grace Jones inšpiruje. Rihanna si nedávno obliekla masku a plášť, ktoré boli veľmi podobné štýlu Grace Jones. Lady Gaga ju požiadala aj o spoluprácu, no bola odmietnutá.
 13. Syn Grace Jones Paulo Goude je súčasťou skupiny Trybez. Podporili ju na jej turné s názvom „Hurricane“. Paulo má dcéru s členkou kapely Azellou. Priznáva, že vždy bude maminým fanúšikom a že ona bola zase jeho prvým fanúšikom.
 14. Je považovaná za jednu z najväčších ikon LGBTQ. Je to aj preto, že vždy navštevovala diskotéky určené pre ľudí z tejto komunity. Na nejakých projektoch spolupracovala aj s umelcom a aktivistom Keithom Haringom.
 15. Aj keď na prvý pohľad pôsobí drsne, hovorí o sebe, že je veľmi jemnou osobou. V súčasnosti na párty už nechodí a najradšej zostáva doma.

Grace Jones – Slave to the Rhythm

Grace Jones tento rok zavíta do Európy, keď vystúpi na rôznych hudobných festivaloch a jedným z nich bude aj EXIT Festival, kde odohrá svoj koncert 14. júla. Z festivalu a koncertu Gracy Jones vám prinesieme report.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img