8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZaujímavosti zo života Seasick Steve
spot_img

Zaujímavosti zo života Seasick Steve

Na gitare hrá od detstva. Ako trinásťročný utiekol z domu a cestoval po Spojených štátoch ako tulák. Reč je o americkom hudobníkovi, ktorý sa celým menom volá Steven Gene Wold, ale je známy ako Seasick Steve. My sme zozbierali niekoľko zaujímavostí z jeho života.

 1. Po úteku z domu žil najmä v Tennessee a Mississippi a hľadal si robotu. Prepravoval sa nákladnými vlakmi na juh hľadajúc prácu a dobrodružstvo. Okrem obyčajnej práce vypomáhal aj na farmách. Všade kam išiel hrával aj na gitare.
 2. Keď bol malý, hrával blues na svojej trojstrunovej gitare. Neskôr prešiel na iný
 3. V šesťdesiatych rokoch sa dostal k práci hudobníka, štúdiového inžiniera a producenta v Seattli.
 4. Koncom deväťdesiatych rokov sa Steve začal pokúšať o šťastie v Európe. Živil sa ako hudobník v parížskom metre. Žil v parku, takže bol v podstate bezdomovcom. V roku 2001 sa presťahoval do Nórska.
 5. Stal sa aj frontmanom tria The Level Devils s bubnami a strunami. Vydali spolu album „Cheap“. Ten obsahoval skladby s textami, ktoré hovorili o jeho tuláckom živote.
 6. Jeho sólový album „Dog House Music“ vyšiel koncom novembra 2006. Ten ho preslávil.
 7. V roku 2007 už hral na veľkých festivaloch, ako napríklad v Glastonbury, v Leeds a v Readingu. Nasledujúci rok hral už aj na festivaloch v Japonsku, v Austrálii a v Európe. Jeho britské turné bolo úplne vypredané.
 8. V roku 2007 získal ocenenie MOJO Breakthrough Act Award.
 9. Jeho ďalšie tri albumy sa predávali po celom svete. Všetky sa dostali do britského rebríčka Top 10 albumov.
 10. Jeden dom má na vidieku v Anglicku a druhý v Nórsku.
 11. S manželkou Elisabeth majú troch dospelých synov. Jeden mu robí dizajn a navrhuje webové stránky, druhý hrá na bicie a hráva aj na jeho koncertoch. Má aj sólový projekt s názvom Wishful Thinking.
 12. Na albume z roku 2013 „Hubcap Music“ sa k Stevovi pripojili aj John Paul Jones, Luther Dickinson a Jack White. V tomto zložení odohrali aj nikoľko koncertov.
 13. V rokoch 2009 a 2010 bol Steve nominovaný na Brit Awards v kategórii medzinárodný sólový mužský umelec.
 14. V tom istom roku BBC odvysielalo dokumentárny film o ňom s názvom: Seasick Steve: Bringing It All Back Home.
 15. Steve tvrdí, že sa narodil v roku 1941, ako Bob Dylan, Paul Simon a Joan Baez. Jeho pas však hovorí, že sa narodil v roku 1951, ako Sting, Chris Rea a Bonnie Tyler. Hovorí, že ak chce človek klamať o svojom veku, mal by si pridať desať rokov, lebo potom mu ľudia nikdy neprestanú hovoriť, ako skvelo vyzerá.

Seasick Steve vystúpil pred štyrmi rokmi na festivale Pohoda. Toto leto zavíta opäť do našich končín. Vystúpi v sobotu 11. augusta na piešťanskom letisku na festivale Grape.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img