8.6 C
Slovakia
pondelok, 17 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZaujímavosti zo života skupiny Rudimental
spot_img

Zaujímavosti zo života skupiny Rudimental

autor: Mária Dvořáčková

V súčastnosti patria k najžiadanejším elektronickým kapelám. Štvorčlenné zoskupenie Rudimental za deväť rokov existencie stihlo vydať tri úspešné albumy a presláviť sa po celom svete. My vám prinášame niekoľko zaujímavých faktov z ich života.

 1. Skupinu Rudimental tvorí štvorica Kesi Dryden, Amir Amor, Piers Agget a DJ Locksmith. Na turné so sebou berú aspoň dvoch ďalších vokalistov a hudobníkov a potom je ich dokopy až deväť.
 2. Rudimental bolo na začiatku duo. Tvorili ho Piers Agget a Kesi Dryden. Potom sa pridal Leon. S Amirom sa stretli v londýnskom štúdiu Hackney.
 3. Ich prvý singel „Feel the Love“, na ktorom spolupracovali s Johnom Newmanom sa hneď dostal na prvé priečky hitparád. Bolo to vôbec prvýkrát, čo sa skladba, ktorú vydal label Asylum Records za štyridsať rokov pôsobenia, dostala na prvé miesto v rebríčku.
 4. Johna Newmana stretli náhodou v bare. O rok na to vyšiel hit „Feel the Love“.
 5. Cover ich debutového albumu „Home“ je legendárny obraz slávnej Daltonovej Peace Mural, ktorú navrhol Ray Walker.
 6. Zoskupenie Rudimental žije, pracuje a zabáva sa v štúdiu vo východnom Londýne. Spolupracovali tam s nimi aj hudobníci ako MNEK, John Newman a Lianne La Havas, Macklemore a Emeli Sandé. Spoločnú skladbu „Bloodstream“ majú s Edom Sheeranom.
 7. Klip k skladbe „Feel the Love“ natočili vo Philadelphii. Vidíme v ňom jazdecký klub a kone, ktoré cválajú cez mesto.

Rudimental feat John Newman – Feel The Love

 1. Rudimental sa rozhodli, že nebudú vystupovať vo svojich vlastných videách a pripúšťajú, že nie sú najatraktívnejšia chlapčenská kapela.
 2. V skladbách citovali Sade, Lauryn Hill a Bobbyho Womacka. Zviditeľnili aj speváka Iana Browna.
 3. Zoskupenie pracuje radšej s neznámymi vokalistami. Tí sa vďaka nim potom často preslávia.
 4. Kesi Dryden chodil na rovnakú školu ako hudobný producent Labyrinth a raper Professor Green.
 5. Ich najnovší album „Toast to our Differences“ vyšiel tento rok koncom januára. Spolupracovali na ňom s hudobníkmi ako Major Lazer, Stefflon Don, Maleek Berry a Heaps More.
 6. Piers Agget a Kesi Dryden v roku 2008 získali bakalársky titul na Metropolitan University v Leeds v odbore kreatívna hudba a zvuková technológia.
 7. Svojej komunite a fanúšikom chcú aj niečo vrátiť späť. Používajú hudbu na vzdelávanie a výchovu detí v lokálnych školách.
 8. Sú veľkí futbaloví fanúšikovia. Fandia anglickému klubu Arsenal.

Rudimental tento rok opäť zavítajú na Slovensko. Vystúpia na piešťanskom festivale Grape, ktorý sa uskutoční 9. – 10. augusta. V sobotu večer im bude patriť hlavné pódium.

Rudimental – Rumour Mill feat. Anne-Marie & Will Heard 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img