8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZaujímavostí zo života Svena Vätha
spot_img

Zaujímavostí zo života Svena Vätha

Sven Väth je neprehliadnuteľnou postavou techno music. Jeho undergroundovú odnož spopularizoval netradičným prístupom a legendárnymi maratónmi, ktoré trvali bez prestávky aj tri dni. Prečítajte si zaujímavostí zo života svetového producenta, ktorý príde svoj set zahrať na festival Beats For Love (3. až 6. júl).

01) Hoci svojím menom evokuje škandinávsky pôvod, jeho rodičia pochádzajú z Východného Nemecka. Za slobodou ušli do Západného Nemecka, v ktorom si Sven Väth vydobyl ikonický status na undergroundovej techno scéne – odtiaľ pochádza aj jeho prezývka Papa Sven.

02) V tínedžerskom veku sa rozhodol stopom prejsť z Barcelony na Ibizu, kde istý čas žil bez peňazí. Trpezlivo čakal na svoju šancu. Jeho druhým domovom sa stal klub Amnesia, kde začínal s párty pod hlavičkou Cocoon po boku spriatelených producentov a DJ´s ako Richie Hawtin, Ricardo Villalobos a Luciano. Sven Väth sa stal tvárou tejto párty, na ktorej hráva trojhodinové sety zásadne z vinylov.

03) Jeho vzťah k vinylom nezmenil ani príchod digitálnej éry. Sven tvrdí, že platne sú pre neho najprijateľnejším médiom pre ich vysokú zvukovú kvalitu.

04) Aj keď pochádza z undergroundového prostredia, známym sa stal aj v komerčnom svete spoluprácou so speváčkou Vanessou Paradise či singlom Electrica Salsa, z ktorého sa predalo milión výtlačkov.

Sven Väth – Electrica Salsa

05) Ako správny Nemec s pestuje vášnivý vzťah k futbalu, ktorý ukázal aj svojim fanúšikom. Kamera ho prichytila ako počas setu na Awakenings Festival pozerá na malom tablete priamy prenos zápasu nemeckej reprezentácie z finálového turnaja Euro 2016.

06) Sven sa preslávil hudobnými maratónmi, ktoré robil už na začiatku kariéry. Bežne hrával aj niekoľkohodinové sety bez prestávky. Slávne sú najmä tie na Love Parade z rokov 1994 a 1995. A zašiel ešte ďalej. Keď oslavoval tretiu dekádu svojho pôsobenia, pripravil štyridsať hodinový maratón v Singapure.

07) Okrem hudby sa venuje aj biznisu – vlastnej bookingovej agentúre a značke Cocoon s prepojenými aktivitami na label a na putovný event Cocoon Party.

Sven Väth – Cocoon Pacha 2018

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img