8.6 C
Slovakia
sobota, 20 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPo dlhých rokoch zavíta David Tibet a Current 93 do Prahy
spot_img

Po dlhých rokoch zavíta David Tibet a Current 93 do Prahy

Current 93 na čele s mágom Davidom Tibetom sú ojedinelou entitou. Tvoria nádherné temné skladby plné mysticizmu a fantázie. Každý jeden ich koncert je nezabudnuteľným zážitkom. Hrajú veľmi sporadicky, a keď sa rozhodnú koncertovať, tak ich musí očariť aj samotné miesto. Po osemnástich rokoch znovu rozozvučí ich magický dark folk Kostol svätého Šimona a Judy v Prahe. Tento neopakovateľný umelecký zážitok sa uskutoční 16.11.2024 v podobe špeciálneho koncertu Kovnafestu – jeho súčasťou bude aj konferencia o avantgardnej, experimentálnej a alternatívnej hudbe.

Mágia. Ako inak zhrnúť jedným slovom rituálnu tvorbu jednej z najrešpektovanejších osobností umeleckého sveta – Davida Tibeta, ktorý svoje vízie rozvinul do kapely Current 93. Súputník Nurse With Wound a Coil, so spolupracovníkmi ako Baby Dee, Genesis P-Orridge, Michael Cashmore a v jeho obzore sa vzhliadajú stovky umelcov, ktorých David Tibet inšpiroval.

Svet C93 je mimoriadny pestrý, chaotický, má veľa odbočiek a bludísk, ale na konci je úprimná snaha vydať zo seba mimoriadny umelecký výkon. Prešli si industriálnym a noise obdobím, až zavítali do dark folku, kde sa ešte viac zvýraznili Tibetove okultné texty plné symbolov a mágie. Tibet priviezol do hudby viac poézie, zároveň vždy dbal na mnohotvárne aranžmány. Vytvára tak jedinečný a neopakovateľný svet každou novou doskou. „Nádherný smútok scénicky vytrhnutý z anglického vidieka.“ Takto bol označený ich posledný štúdiový album If a City Is Set Upon a Hill.

Do Prahy sa Current 93 vrátia po osemnástich rokoch, aby sa znovu objavili na tom istom mieste. V Kostole sv. Šimona a Júdy zahrajú jeden z mála oznámených koncertov v tomto aj budúcom roku.

Prídu v zostave, v ktorej nebude chýbať David Tibet (spev), Reinier van Houdt (klavír), Alasdair Roberts (gitara), Andrew Liles (elektronika), Aloma Ruiz Boada (husle), Michael York (dychové nástroje), David Pepe (vizualizácie).

Organizátormi koncertu sú oz 𝑆𝑡𝑜̈𝑟𝐷𝑖𝑒𝑛𝑠𝑡 a Music Press Production. Vstupenky v sieti Goout.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img