8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZAZ - novodobá Edith Piaf príde na jeseň po prvý krát na...
spot_img

ZAZ – novodobá Edith Piaf príde na jeseň po prvý krát na Slovensko

downloadSlovensko zažije dokonalú hudobnú lahôdku! 28. novembra 2014 vystúpi v Bratislavskej HANT Aréne na Pasienkoch francúzska speváčka Isabelle Geffroy, ktorá používa pseudonym ZAZ. Mladá pesničkárka je jednou z najväčších európskych hudobných senzácií posledných rokov. ZAZ precestovala celý svet, ktorý o nej hovorí ako o novodobej Edith Piaf.

ZAZ očarila svet pesničkami, v ktorých sa snúbi tradícia cigánskeho jazzu, francúzskeho šansónu, melodického popu, swingu, pouličného šramlu s príchuťou latinčiny a flamenca. ZAZ, vlastným menom Isabelle Geffroy, nie je rebelka, nevyšla z punku alebo rocku, má v sebe ale zdravú dávku sociálneho cítenia z pohľadu niekoho, kto si v Paríži zarábal na uliciach a súčasnú popularitu si na koncertoch tvrdo odpracoval.

ZAZ – Je Veux

http://www.youtube.com/watch?v=Tm88QAI8I5A


 

ZAZ spieva odmalička, študovala na hudobnej škole a obdivuje Boba Marleyho, Ellu Fitzgerald a Bobby McFerrina. Od roku 2001 prešla rôznymi bluesovými a jazzovými kapelami, s ktorými vystupovala v nočnom bare v marockej Casablance, Baskicku, Japonsku, Kolumbii, v mínus 30-tich stupňoch na Sibíri aj v horúčavách u egyptských pyramíd. Spievala vlastné pesničky, ale aj to najlepšie od Edith Piaf, Serge Gainsbourga, Charlesa Aznavoura, z latin jazzu alebo amerického blues.

ZAZ – Gamine

http://www.youtube.com/watch?v=avUeTI1ydTs


 

V roku 2006 sa vrátila do Paríža a tri roky na to vyhrala v natrieskanej Olympii spevácku súťaž mladých talentov. Potom s producentom Kerredine Soltanim nahrala v roku 2010 debutový album s jednoduchým názvom ZAZ. Väčšinu skladieb zložila sama, s niektorými prispel francúzsky pesničkár Raphael Haroche. Predalo sa ho takmer dva milióny a ZAZ sa stala miláčikom Francúzska. S novým albumom Recto Verso znova triumfuje. Podmanila si s ním publikum aj kritiku.

ZAZ – Si

http://www.youtube.com/watch?v=uonUkLrsusQ


 

28. novembra 2014 v bratislavskej HANT Aréne na Pasienkoch si po prvýkrát podmaní aj Slovensko. Vstupenky na koncert ZAZ sú od dnes dostupné v predajni Dr. Horak na Medenej ulici 19 v Bratislave a v predajnej sieti Ticketportal. Prvých 500 kusov na státie je v akciovej cene 25 eur. Organizátor však bude cenu postupne zvyšovať.

(TS – Propaganda House – redakčne skrátené)
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img