8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZ idiota sa stal génius hlási náš Zlokot
spot_img

Z idiota sa stal génius hlási náš Zlokot

slowakische genius_coverAlkohol, pervitín, nikotín, PR Queen, náboženské vytrženie, mravokárnosť či apokalyptické disko. Aj takéto témy, opatrené patričnou hudobnou atmosférou, prináša Slowakische genius, druhý album skupiny Zlokot. Oficiálne vychádza 10. novembra pod Slnko Records, v súčasnosti azda najprestížnejšom vydavateľstve na Slovensku.

„Je to najlepší album, aký na Slovensku vyšiel za posledných 30 rokov. Lepší bol len počin Chráň si svoje bláznovstvá od Petra Nagyho z roku 1984. Zlokot je tak ďaleko, že bez špeciálnych avantgardných „okulárov“ naňho ani nedovidíte,“ povedal super tera PR manažér skupiny, Titánius Ocelkuj.

Zlokot – Wu wej


 

Zlokot, ocenený nováčik roka na Radio_Head Awards 2012 a nominant na album roka a cenu kritikov za rok 2013, debutoval albumom Slowakische idiot. Ten, zväčša oddelene, prezentuje rôzne žánre, ako punk, elektroniku, rock, hip-hop, či klasické disko. Slowakische genius v tucte skladieb tieto prístupy spája už do relatívne kompaktného celku. Obal albumu vytvoril jeden z najvýraznejších výtvarníkov mladej generácie, Erik Šille.

Zlokot – Slowakische genius – prewiew


 

Najnovšie dielo si môžete kúpiť on-line, alebo si vypočuť ukážky skladieb doplnené špeciálnym scénicko-tanečným vystúpením. Naživo album kapela predstaví na výročnej akcii svojho domovského labelu s názvom Slnko Spirit, 18. decembra v Nu Spirit klube.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img