8.6 C
Slovakia
pondelok, 22 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinky"Zlomené srdce" Toma Pettyho
spot_img

„Zlomené srdce“ Toma Pettyho

Včera  večer zomrel americký spevák, skladateľ a gitarista Tom Petty. Príčinou smrti bolo úplné zastavenie činnosti srdca po tom, ako ho v bezvedomí našli v jeho dome v Malibu.

Toma Pettyho ihneď hospitalizovali v blízkom meste Santa Monica. Po prevoze do nemocnice ho napojili na dýchacie prístroje, jeho mozog ale žiaľ nevykazoval žiadne známky činnosti.  V prípade Pettyho zdravotného stavu sa objavili predčasné informácie o smrti už v pondelok večer. Informácie zverejnila spravodajská stanica CBS News s odvolaním sa na Policajné oddelenie v Los Angeles. Nepresné informácie sa omylom dostali do ďalších médií. Tom Petty žil svoj život pevne prepojený s hudbou už odmalička. Rock’n’roll mu učaroval v roku 1961, keď sa stretol s Elvisom Presleym pri natáčaní filmu Follow That Dream. Už v tínedžerskom veku založil so svojimi kamarátmi skupinu The Epics, neskôr sa premenovali na Mudcrutch a názov Tom Petty and the Heartbreakers sa ujal o čosi neskôr.

Tom Petty & The Heartbreakers – American Girl

Pod rovnakým názvom vydali aj v roku 1976 svoju prvú platňu. V USA sa príliš neujala, ale v Anglicku jej venovali o čosi viac pozornosti. Ďalšie albumy You’re Gonna Get It! a Damn the Torpedoes už priniesli úspech a Tom Petty sa stal rešpektovaným umelcom. Rok 1988 sa niesol v znamení hviezdnej spolupráce. Superkupina s názvom Traveling Wilburys, s hviezdami ako George Harrison, Bob Dylan, Jeff Lynne a Roy Orbison, sa stala obrovským ťahákom a kombinácia rôznych druhov hlasov a štýlov hry je dodnes príkladom, že podobný projekt má svoje opodstatnenie.

Traveling Wilburys – Handle With Care

Petty iba pred týždňom ukončil turné, ktoré sa konalo pri príležitosti 40-výročia vzniku Tom Petty and the Heartbreakers v kalifornskom amfiteátri Hollywood Bowl. Správa o smrti hudobníka Toma Petttyho vyvolala množstvo smútočných reakcií. Umelci ako Bob Dylan, Courtney Love alebo Cyndi Lauper zverejnili svoje spomienkové odkazy prostredníctvom sociálnych sietí.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img