8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyChris Rea - Hudobník s hudbou v krvi prinesie do Prahy čaro...
spot_img

Chris Rea – Hudobník s hudbou v krvi prinesie do Prahy čaro rockových balád

Siedmy november bude sviatkom pre fanúšikov gitaristu, speváka a maliara Chrisa Reu. Tento častokrát nedocenený multitalent sa predstaví v Českej republike.

Umelecká vízia Chrisa Reu bola vždy jedinečná a odlišná od iných hudobníkov, napriek tomu sa na jeho tvorbu pozeralo s akýmsi nadhľadom a s nedocenením. Nikdy nepatril medzi veľké hviezdy, hoci schopnosti, charizmu aj hity na to mal. Chris Rea sa narodil v roku 1951 v Anglicku. Debutoval v roku 1978 albumom Whatever Happened to Benny Santini?, z ktorého pochádza hit Fool (If You Think It’s Over).

Chris Rea – Fool (If You Think It´s Over)

O päť rokov neskôr vydal piaty album Water Sign, ktorý obsahoval ďalšiu nesmrteľnú pesničku Can Hear Your Heartbreak, s ktorou zabodoval aj v európskych hitparádach. Chris ale zažil aj tienisté stránky života a po vydaní albumu King of the Beach v roku 2000 ochorel. Choroba si vyžiadala kratšiu prestávku v jeho kariére, ale zároveň ho priviedla naspäť k bluesu, ktorý má Chris pevne zakódovaný vo svojom DNA. Rok 2017 je návratom s albumom plných prekrásnych a vášnivých rock’n’rollových piesní. Chris Rea oznámil koncertné turné na podporu svojho nového albumu Road Songs for Lovers a už 7. novembra prinesie do pražského Kongresového centra tú pravú rockovú atmosféru dokreslenú bluesom.

Chris Rea – I Can Hear Your Heartbeat

https://www.youtube.com/watch?v=yhCUCxet2a4

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img