8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyArab Strap - pre milovníkov zádumčivých piesní
spot_img

Arab Strap – pre milovníkov zádumčivých piesní

Arab-Strap-Press-Photo

Na hudobných festivaloch je nádherné to, že aj keď sa tešíte na svojich favoritov, nakoniec vás prekvapí a poteší niekto úplne iný. Stalo sa nám na festivale OFF, kde sme sa konfrontovali s hudbou kapely Arab Strap.

Bol to nenápadný koncert, ale o to intenzívnejší zážitok. V uzavretom stane, po divokom vystúpení jedného z headlinerov festivalu Thee Oh Sees. Na pódium prišli Arab Strap, kultové indie synthpopové duo zo Škótska. Oficiálne sú síce iba dvaja, ale na koncertoch sa rozrastajú na početnejší ansámbel. Svedčí to o ich hudobnej úprimnosti. Samozrejme, že by mohli zvyšok svojich zvukov vysamplovať, no oni si to nechcú uľahčiť. Spojenie syntetizátorov s akustickými nástrojmi dáva ich hudbe tú podstatu. Nežné figúry v husliach zachytával jemný vokál Aidana Moffata a do toho snové harmónie, ktoré vytváral multiinštrumentalista Malcolm Middleton. Išli na to zľahka a iba zriedka sa pomalé piesne menili na divokejšie shoegazingové plochy.

Arab Strap – Here We Go

Ak by sme teda mali vybrať iba jedno vystúpenie na festivale OFF, počas ktorého sme sa najviac ponorili do hlbokého sústredenia, tak by to bol práve koncert skupiny Arab Strap. Pritom s jej existenciou to až donedávna vyzeralo skôr tak, že nebude pokračovať. Aidan aj Malcolm sa venovali svojim sólovým projektom, pričom Malcolmovi dalo časovo zabrať aj spolupráca so skupinou Mogwai, s ktorou koncertoval. Všetko zmenilo dvadsiate výročie kapely, ktoré sme si pripomenuli v roku 2015.  Nasledovali tri veľké koncerty v Glasgowe, Londýne a Manchestri, neskôr pribudli aj festivalové vystúpenia. Keď sa dnes pozriete na rozpis ich harmonogramu, hneď nadobudnete dojem, že im koncertovanie veľmi chýbalo. A keď sa vám podarí zažiť ich aj naživo, tento pocit sa vo vás ešte zintenzívni.

Arab Strap – Cherubs

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img