8.6 C
Slovakia
streda, 4 októbra, 2023
spot_img
ÚvodNovinkyBARONESS – Trochu metal, trochu punk, veľa gitár

BARONESS – Trochu metal, trochu punk, veľa gitár

Baroness_PURPLE_ABXN001_Cover_1600_RGB

Kapela z amerického Savannahu púšťa 18. decembra do predaja svoju najnovšiu, v poradí štvrtú platňu Purple. Čo máme očakávať? Ich vlastnými slovami: trochu metal, trochu punk a veľa gitár.

Kto kapelu pozná, ten vie, že s jej štýlovým zaradením to nie je také jednoduché, ako to ich slová s troška ironickým tónom prezrádzajú. Viac-menej ide o melodický stoner metal s charakteristickým, surovým zvukom. Ich hudba so svojím netradičným harmonickým svetom prenáša poslucháča do nových, snových dimenzií. Tomuto stavu napomáhajú aj vizuálne plochy kapely, ktoré dokonale ladia s jej hudobným svetom a tvoria s ňou neodlúčiteľný celok. Nie je to úplná náhoda, pretože ich tvorcom je samotný spevák kapely John Dyer Baizley, ktorý svoj výtvarný talent zúročil aj pri spolupráci s inými kapelami ako napríklad Darkest Hour, The Red Chord alebo Vitamin X. Taktiež nie je náhoda, že sa celý vizuálny svet nového nosiča bude niesť v duchu nachovej farby.

Baroness – Shock Me

Kapela nás psychicky pripravuje na nový album menšími darčekmi, ako napríklad krátky film o tom ako to vyzerá u nich pri tvorbe nových skladieb. Jedna z týchto skladieb s názvom Shock Me už bola taktiež vypustená do virtuálneho sveta. Spolu s pesničkou Chlorine And Wine, ktorú kapela vydala ešte na konci augusta sú zatiaľ predzvesťou umiernenejšieho a experimentálnejšie ladeného projektu. Myslím, že sa je na čo tešiť.

spot_img

Tento projekt z verejných zdrojov podporil:

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

V našom snažení nás podporujú:

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img