8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyCalexico pošle pohľadnicu aj z Pohody
spot_img

Calexico pošle pohľadnicu aj z Pohody

Horúci vzduch z arizonskej púšte sa k nám valí na Slovensko a čiastočky prachu sa usadia na festivale Pohoda. Americká formácia Calexico ešte pred príchodom zverejnila videoklip k piesni Another Space.

Len máloktorá kapela vie z tak rôznorodej zmesi vytvoriť taký konzistentný zvuk. Pritom ich tvorba je zviazaná, resp. spojená, hlavne so štátom Arizona. S miestom neúprosnej páľavy, veľkolepých kaňonov, indiánskych rezervácií a stretom americkej a mexickej kultúry so štipľavou esenciou mariachi a poriadne tučnou porciou americkej country music.

Calexico rovnako radi nahrávajú v štúdiu (10 albumov), ako aj s obľubou uvoľňuje živé záznamy (4 albumy), prišli tento rok s novinkou The Thread That Keeps Us. Album vznikol v horúčavách, no nie v Tuscone, kde už dvadsať rokov žije líder kapely Joey Burns, ale v slnečnej Kalifornii, v období kedy na Európu udreli veľké mrazy a naplno sa prejavila utečenecká kríza pod vplyvom vojny v Sýrii.

Vychutnajte si pred ich slovenským koncertom videoklip k skladbe Another Space. Prináša vám ju skupina, ktorá s radosťou prijíma cudzie vplyvy ako nekončiacu inšpiráciu a obohatenie v umeleckej tvorbe.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img