8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyČervené súkno, rozchod a Island od Editors
spot_img

Červené súkno, rozchod a Island od Editors

Vypredávať štadióny a zároveň komponovať hlboké piesne. Dá sa to spojiť aj v dnešnej dobe? Editors nesmelo, ale predsa, vykročili po stopách The Pink Floyd. Nakrútili videoklip k piesni Cold.

Editors patria k najvýraznejším súčasným gitarovkám. Ich zvuk vie  stále prekvapiť. Pripravovaný šiesty album Violence má pozdvihnúť latku ešte o čosi vyššie. Priniesť neopočúvané a zároveň toľko obľúbené postupy.

Kapela prednedávnom uvoľnila štvrtý singel Cold, ku ktorému nakrútili netradičný videoklip. Vznikol na momentálne jednom z najvychytenejších miest na našej planéte. Na nehostinnom, no o to atraktívnejšom Islande. Herecky sa ho zhostila baletná tanečníčka Drew Jacoby. Sopečná krajina sa zmieta v gitarových erupciách, dynamický pohyb zaznamenáva aj precítené tanečné umenie.

Editors – Cold

Obsah skladby je metaforou na rozbíjajúci sa vzťah dvoch ľudí, ktorí sa ho snažia ešte zachrániť. Približovanie a odcudzenie, či spájanie už nespojiteľného je zaznamenané v nádhernej symbióze hudby, tanca, textu a spevu lídra zoskupenia Tom Smitha.

 Nakrútené skúseným okom pôvodom iránskeho režiséra Rahi Rezvaniho žijúceho v Amsterdame. Typická je pre neho práca s farebným kontrastom. V tomto prípade kontrastujúce červené súkno oblečené na tanečníčke v šerosvite mesačnej krajiny.

Editors ukončili svoje britské turné, na ktorom si zahrali aj s The Cure a prednedávnom vypredali veľkú halu v Brixtone. Od 16. novembra prichádzajú do ďalších európskych krajín. Do Bratislavy prídu 26. novembra a odohrajú tam koncert v Refinery Gallery.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img