8.6 C
Slovakia
pondelok, 22 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyCharizmatický blues v minimalistickom klipe Jerguša Oravca
spot_img

Charizmatický blues v minimalistickom klipe Jerguša Oravca

OB4f1330_Jergus_Oravec

Je mladý, talentovaný, a charizma z neho srší na všetky svetové strany. Z jeho hlasu ide pokoj a pohoda, no a jeho hudba? Tak Tá vás prenesie niekam úplne inam. Zabudnite na mainstream, v  kurze je blues a Jerguš Oravec!

V polovici marca sa tento Slovák predstavil v Belgicku na súťaži European Blues Challange 2015, kde rozospieval publikum. Oproti ostatným kolegom z hudobnej brandže sa Jerguš Oravec vybral iným hudobným smerom. Blues a jam- tam je tento fešák doma! Myslí si to aj prezident americkej The Blues Foundation, Jay Sieleman. „Páčilo sa mu zapálenie pre hudbu. Jeho pochvalné slová ma motivovali do ďalšej tvorby. Verím, že to nebolo naše posledné stretnutie,“ hovorí s úsmevom Jerguš. Potom, čo urobil Slovensku výborne meno sa vrátil domov a natočil videoklip. Pieseň s názvom „Cry“ pochádza z pripravovaného albumu, na ktorom spolupracuje aj nový bubeník Matej Ruman.

Pieseň je síce pomalšia, no o to príjemnejšie sa počúva so zavretými očami. Podľa samotného interpreta je pieseň minimalistická. Text si písal sám, a o videoklip sa postaral umelec Panáčik. Vizuál tejto piesne zodpovedá presne tomu, čo som si predstavila, keď som ju počula po prvý krát. Ide síce o tmavé, trocha pochmúrne zábery s istou  dávkou melanchólie, no v konečnom dôsledku to na diváka pôsobí skutočne upokojujúco. Isteže, „môže“ za to najmä hudobná zložka, avšak dokopy s obrazom by sme to nazvali „ťažkou pohodou“. Videoklip nemá zložitý dej, žiadne špeciálne hollywoodske efekty, ani tanečníčky. Hrá v ňom len samotný Jerguš. Je jednoduchý, angličtina v piesni je skvelá, a len málo kto by bol povedal, že ho má na starosti slovenská produkcia.

Jerguš Oravec – Cry

Jergušov podmanivý hlas sa počúva naozaj dobre. Je dušou a telom hudobník, a jeho tvorba je špecifická. Mieša blues a jam, čo je u mladších hudobníkov na slovenskej scéne pomerne novinka. My mu držíme prsty a vám prajeme príjemne pozeranie/počúvanie.

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img