8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyChrobáčikovia 2 - zvuk prírody a hmyzu v nádhernom synchrónne
spot_img

Chrobáčikovia 2 – zvuk prírody a hmyzu v nádhernom synchrónne

Krásny animovaný príbeh z hmyzej ríše. Dobrodružstvo pre malých aj veľkých, v ktorom nebude núdza o vtipné momenty aj napätie. Cvrkot, bzukot krídel a všemožných hmyzích nožiek v pôsobivom synchrónnom zvuku a vo skvelom sprievodnom soundtracku. Príroda sa zobúdza v pokračovaní pôvabného filmu Chrobáčikovia 2.

Lienka, mravec, pavúk, jedna pažravá modlivka a ďalší hrdinovia z francúzskeho animovaného filmu Chrobáčikovia 2 (Minuscule 2 – Les Mandibules du bout du monde) práve vstúpili do našich kín. Na začiatku stála séria krátkometrážnych príbehov hmyzích priateľov. Tá sa stala celosvetovým fenoménom a prvý film Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov (Minuscule: Valley of the Lost Ants) prišiel do kín v roku 2014. Kým v jednotke sme boli svedkami neľútostného súboja medzi čiernymi a červenými mravcami na lesnej čistinke, dvojka nás zavedie do exotického Karibiku. Práve tam omylom zablúdi lienka a záchranná výprava môže začať. Tá detí naučí spolupracovať a dospelým divákom pripomenie, aké dôležité je priateľstvo.

Minuscule 2 – trailer

Francúzski tvorcovia vedia točiť animované filmy. Za všetky môžeme spomenúť Asterixa, Ernest & Celestine či Les Triplettes de Belleville a množstvo ďalších. Režisérky tandem Hélène Giraud a Thomas Szabo vytvoril snímku, ktorá nadviazala na tento úspech. Pokračuje v línii hmyzej ríše nastavenej filmami Mravec Z a Život chrobáka a v mnohom ich aj prekračuje. Dôležitým elementom snímky Chrobáčikovia 2 sa stáva jej synchrónna časť. Vďaka tomu sa diváci ocitnú uprostred prírody žiariacej symfóniou rastúcej trávy, fúkajúceho vetra, praskotu konárov a neposedných vrtochov jej obyvateľov.

Minuscule 2 – Making of musique short documentary

K animovanému filmu vyšiel aj oficiálny soundtrack, na ktorom sa podieľal francúzsky skladateľ a dirigent Mathieu Lamboley. Pod jeho taktovkou ho nahral Orchestre National d’Île-de-France a Children Choir of Francis Bardot. Nechýba mu impresionistická hravosť, novoromantické melódie, odkaz na Maurica Ravela, Sergeja Prokofieva, ale aj na tvorcu súčasnej filmovej hudby Johna Williamsa.

Jemná orchestrácia lienkiných krídiel, nespútaná divokosť modlivkinho hypnotického pohľadu, tenké pradivo melódií pavúčích sietí a pevný súzvuk kolektívnej mravčej sily. Takto poeticky by sme charakterizovali soundtrack hmyzej ríše okolo ktorej sa točí celý film Chrobáčikovia 2.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img