8.6 C
Slovakia
nedeľa, 3 marca, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyČo spája Ozzy Osbourne a Princa? Rockovej ikone a multiperfekcionistovi sa rozširuje...

Čo spája Ozzy Osbourne a Princa? Rockovej ikone a multiperfekcionistovi sa rozširuje diskografia

downloadČo majú spoločné Ozzy Osbourne a Prince? Okrem fenomenálneho vplyvu na populárnu hudbu aj fakt, že obom v septembri pribudne zárez do ich bohatej diskografie. Kým Ozzy Osbourne pripravuje vydanie kolekcie svojich najväčších hitov, fenomenálny Prince prináša súčasne až dva nové štúdiové albumy.

Žijící rocková legenda Ozzy Osbourne připravuje na říjen letošního roku kolekci svých 17 největších hitů, která vyjde zcela poprvé za dobu jeho celé hudební kariéry. Již 17. října 2014 se fanoušci mohou těšit na “Memoirs Of A Madman”, které vyjde na nosičích CD, 2DVD, 2LP a v limitované edici i na picture 2LP.

Ozzy Osbourne – Memoirs of A Madman teaser


 

Na DVD se objeví více než dva tucty klasických hudebních videoklipů Ozzyho Osbourna, z nichž mnohá vycházejí na DVD úplně poprvé. Na druhém nosiči najdeme dříve nevydaná živá vystoupení a rozhovory z Ozzyho sólové kariéry. Kariéra Ozzyho Osbourna trvá již neuvěřitelných 40 let – a to jak sólového zpěváka, tak i jeho kariéra leadera legendárních Black Sabbath. Od svého debutového alba Blizzard Of Ozz, přes Diary Of A Madman, až po dnes již klasická alba No More Tears a Scream, žádný jiný sólový interpret neměl v rockové hudbě takový stabilní úspěch jako Ozzy Osbourne.

Ozzy Osbourne – Mama, I´m Coming Home

https://www.youtube.com/watch?v=dvNXF7aGP2s


 

Hudobník známy ako  PRINCE vydá na konci septembra súčasne dva štúdiové albumy. Art Official Age a PlectrumElectrum vychádzajú 29.9.2014. Prince sa po osemnástich rokoch vracia k značke Warner Bros. Records, kde v roku 1978 začínal a kde v priebehu osemdesiatych a deväťdesiatych rokov vydal albumy ako Dirty Mind, 1999, Purple Rain a Sign ‚O‘ the Times. Patrí k výrazným postavám svetovej pop music. Mnohokrát bol nominovaný na cenu Grammy a hneď sedemkrát ju aj obdržal.

Prince – Official Age and PlectrumElectrum teaser


 

V roku 2004 bol prijatý do rock’n’rollovej siene slávy. Je perfekcionista a ovláda hranie na nespočetne veľa hudobných nástrojov. Preslávil sa textami, ktoré sa hemžia explicitnými výrazmi. Počas svojej slávy neprestával prekvapovať, spolupracoval s radou slávnych kolegov, menil si mená a nahrával pod najrôznejšími pseudonymami. Je považovaný za jedného z najpracovitejších a najproduktívnejších hudobníkov posledného desaťročia.

Prince & 3RDEYEGIRL –  Announce Simultaneous

https://www.youtube.com/watch?v=pY_qDkKZPms


 

Avizované albumy sú jeho 33. resp. 34. štúdiovým albumom. Zatiaľ čo Art Official Age má byť sólovou nahrávkou ovplyvnenou funkom, soulovou a r’n’b hudbou, album PlectrumElectrum  muzikant nahral so svojou novou kapelou  3rdEyeGirl vo funk-rockovom štýle.

spot_img
spot_img
spot_img