8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDeň kedy sa zastaví bežný svet - Universal Playground Bratislava
spot_img

Deň kedy sa zastaví bežný svet – Universal Playground Bratislava

Ako by ste si predstavili utópiu? Žiť na mieste, kde sa neriešia malicherné spory, ale filozofické otázky? Alebo byť tam, kde nie sú ľudia delení podľa národností, rasy a náboženského presvedčenia? Prípadne je to pre vás oáza pokoja, oddychu a bezpodmienečného relaxu? S hudbou, tancom a pokojnou atmosférou? Organizátori podujatia Universal Playground BRATISLAVA 2019 vám ukážu svoj utopický pohľaduž  17. augusta v bratislavskej Galérii Umelka.

Už keď vojdete do priestoru, musíte mať pocit, že ste na neobyčajnom mieste, ktoré vás ohúri a prichýli. Skrátka máte sa tam cítiť dobre. Galéria Umelka má osobitný genius loci, ktorý ešte zvýrazní podujatie Universal Playground BRATISLAVA 2019.

Bude sa v ňom počúvať, tancovať aj vzdelávať, o čom viac povedali organizátori tejto pozoruhodnej akcie: „Universal Playground je platforma pre umelecké a kreatívne vyžitie. Tanec využívame ako nástroj vyjadrenia a hudbu ako prepravný prostriedok, s ktorým plávame do nových svetov a dimenzií, kde sú normy napádané, slobodné myslenie prúdi a láska vládne nad všetkým. Miesto, kde je tvorivá myseľ v centre pozornosti a fyzické telo nabádané objavovať. Každý okamih je možnosťou pre znovuzrodenie.“

Universal Playground – aftermovie 2017

Umelci z celého sveta sa spoja s našou scénou. Z Ruska k nám premiérovo zavíta duo Lovanda s ich fusion žánrami funk, house, jazz, hip hop a drum and bass. Mixovanie štýlov je typické aj pre nemeckého producenta Eugena Rockwella, ktorý je typickým cestovateľom – hudobníkom spájajúcim inšpiráciu z ciest do rozmanitých setoch. Veľkú európsku trojku doplní francúzsky tanečník a producent Raza. Zahrá set a ešte predtým bude na tanečnom workshope školiť house dance.

Lovanda – live Studio 21

Zaostrenie na domácu scénu vďaka trojici – Jureš Líška z formácie Fallgrapp (od funku až po house), svetobežník Bj Piggo (hip hop, funk, house, world music) a Artist3 známy aj ako Otec Mirec. Okrem toho čaká na návštevníkov aj bohatý sprievodný program so spomínanými tanečnými workshopmi či edukačnými prednáškami o hudobnej produkcii, djingu a manažmente.

Na záver ešte pridávame pozvanie slovami organizátorov: „Koncept udalostí Universal Playground je založený na spojení vnemov cez hudbu, umenie, tanec a interaktívne prostredie, kde nikdy nevieš, čo môžeš očakávať. Svet rôznych možností. Jednoducho treba vstúpiť, a nechať sa unášať a objavovať.“

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img