8.6 C
Slovakia
pondelok, 27 marca, 2023
spot_img
ÚvodNovinkyDeň kedy sa zastaví bežný svet - Universal Playground Bratislava

Deň kedy sa zastaví bežný svet – Universal Playground Bratislava

spot_img

Ako by ste si predstavili utópiu? Žiť na mieste, kde sa neriešia malicherné spory, ale filozofické otázky? Alebo byť tam, kde nie sú ľudia delení podľa národností, rasy a náboženského presvedčenia? Prípadne je to pre vás oáza pokoja, oddychu a bezpodmienečného relaxu? S hudbou, tancom a pokojnou atmosférou? Organizátori podujatia Universal Playground BRATISLAVA 2019 vám ukážu svoj utopický pohľaduž  17. augusta v bratislavskej Galérii Umelka.

Už keď vojdete do priestoru, musíte mať pocit, že ste na neobyčajnom mieste, ktoré vás ohúri a prichýli. Skrátka máte sa tam cítiť dobre. Galéria Umelka má osobitný genius loci, ktorý ešte zvýrazní podujatie Universal Playground BRATISLAVA 2019.

Bude sa v ňom počúvať, tancovať aj vzdelávať, o čom viac povedali organizátori tejto pozoruhodnej akcie: „Universal Playground je platforma pre umelecké a kreatívne vyžitie. Tanec využívame ako nástroj vyjadrenia a hudbu ako prepravný prostriedok, s ktorým plávame do nových svetov a dimenzií, kde sú normy napádané, slobodné myslenie prúdi a láska vládne nad všetkým. Miesto, kde je tvorivá myseľ v centre pozornosti a fyzické telo nabádané objavovať. Každý okamih je možnosťou pre znovuzrodenie.“

Universal Playground – aftermovie 2017

Umelci z celého sveta sa spoja s našou scénou. Z Ruska k nám premiérovo zavíta duo Lovanda s ich fusion žánrami funk, house, jazz, hip hop a drum and bass. Mixovanie štýlov je typické aj pre nemeckého producenta Eugena Rockwella, ktorý je typickým cestovateľom – hudobníkom spájajúcim inšpiráciu z ciest do rozmanitých setoch. Veľkú európsku trojku doplní francúzsky tanečník a producent Raza. Zahrá set a ešte predtým bude na tanečnom workshope školiť house dance.

Lovanda – live Studio 21

Zaostrenie na domácu scénu vďaka trojici – Jureš Líška z formácie Fallgrapp (od funku až po house), svetobežník Bj Piggo (hip hop, funk, house, world music) a Artist3 známy aj ako Otec Mirec. Okrem toho čaká na návštevníkov aj bohatý sprievodný program so spomínanými tanečnými workshopmi či edukačnými prednáškami o hudobnej produkcii, djingu a manažmente.

Na záver ešte pridávame pozvanie slovami organizátorov: „Koncept udalostí Universal Playground je založený na spojení vnemov cez hudbu, umenie, tanec a interaktívne prostredie, kde nikdy nevieš, čo môžeš očakávať. Svet rôznych možností. Jednoducho treba vstúpiť, a nechať sa unášať a objavovať.“

spot_img
spot_img

Podcasty podporuje Fond na podporu umenia

spot_img

Podcasty podporuje Hudobný fond

spot_img
spot_img