8.6 C
Slovakia
štvrtok, 29 februára, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKarma vracia Aaronovi Lee Tasjanovi jeho lásku k hudbe

Karma vracia Aaronovi Lee Tasjanovi jeho lásku k hudbe

Muzikanti sa neradi vracajú k svojej staršej tvorbe. Považujú to za uzavretú záležitosť, ktorá si bez nich začne žiť svojím životom. Opačne sa k tomu postavil americký pesničkár Aaron Lee Tasjan, ktorý sa až dvakrát vrátil k svojim piesňam.

Jeho rodičia boli muzikanti, ale nikdy sa hudbou neživili. On sám sa naučil hrať na gitaru pri počúvaní piesní Oasis. Tvorí a skladá precítené pesničky s folkovým nádychom, ktoré prirovnávajú k dúšku whisky, nepochopených sĺz a zaprášených spomienok.

Americký pesničkár Aaron Lee Tasjan začínal v duu s BP Fallonom, ktorý sa preslávil ako hudobný publicista a životopisec skupiny Thin Lizzy a T. Rex. Spoločne vydali pieseň I  Believe in Elvis Presley, ktorú im produkoval Jack White a neskôr si zahrali so Seanom Lennonom v kapele Operation Juliet.

Tasjan to skúša aj ako sólista so svojou sprievodnou kapelou, s ktorou vydal album Karma for Cheap. Zaujímavý nápad s reinkarnáciou piesní, ktoré najprv nahral akusticky a neskôr ich zaranžoval pre rockovú kapelu. A rozhodol sa k ním ešte raz vrátiť. Tentokrát bez producentského zásahu vyjdú pod vydavateľstvom New West Records.

Aaron Lee Tasjan – Heart Slows Down

spot_img
spot_img
spot_img