8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDie Antwoord a ich záhadný album 27 zaznie aj v Prahe a...
spot_img

Die Antwoord a ich záhadný album 27 zaznie aj v Prahe a Bratislave

Na budúci mesiac vystúpi v rámci svojho celosvetového turné juhoafrická rave skupina Die Antwoord. Na ich pražský (20. augusta) a bratislavský (21. augusta) koncert Predstavia na ňom aj skladby z pripravovaného albumu 27, z ktorého fanúšikom predstavili singel Golden Dawn.

Ninja a Yolandi Visser – to sú dvaja hrdinovia bizarného príbehu Die Antwoord. Tento celosvetový fenomén sa podpísal pod zmenu, ako sa dá pozerať na hudbu. Predovšetkým ju obohatili o vizuál a vytvorili svoj vlastný svet vychádzajúci zo subkultúry zef, v ktorej si chudobní ľudia zo slumov vytvárajú vlastnú identitu boháčov.

Mohlo sa zdať, že okolo formácie je v posledných rokoch podozrivo ticho a že strácajú dych. Opak bol však pravdou. Od koncertov si na chvíľu dali prestávku, zatvorili sa do štúdia, aby pracovali na albume 27, ktorý je zároveň soundtrackom k pripravovanému filmu. Zaujímavosťou tejto nahrávky je, že bude obsahovať desať skladieb k filmu a zvyšných sedemnásť piesní bude schovaných a len postupne zverejňovaných. Spolupracovali na nich s rôznymi hudobníkmi a umelcami z rôznych kútov sveta. Die Antwoord sa predstavia 20. augusta v pražskom Výstavišti Holešovice a 21. augusta v bratislavskom NTC.

Die Antwoord – 2 Golden Dawn

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img