8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyOhňu stačí iskra - Cancer Bats v Randali
spot_img

Ohňu stačí iskra – Cancer Bats v Randali

Po mimoriadne úspešnom koncerte v Košiciach, sa Cancer Bats nezabudli zastaviť aj v našom hlavnom meste – veď už nech je demolácia rovnomerná. Podľa slov košičanov, klubu ich lokálnych subkultúr – Tabačke, dala deň pred bratislavským koncertom kanadská štvorica poriadne zabrať.

Presne tak ako to Cancer Bats vedia – poctivá show, nech už sú na tom či onom konci republiky o ktorej málokto niečo vie, stále sa snažia podať pravdivý výkon a premočiť zopár tričiek – aj tých svojich, ale hlavne tričká ich fanúšikov, ktorí jednoducho nemôžu nechať odísť bez poriadneho hodinového kardia. Inak nevyzerala ani atmosféra v klube Randal, deň po úspešnom koncerte v Košiciach.

Štvrtkový plán bol stručný – na pláne boli iba dve kapely. Večer otvorili rodáci z Bratislavy Me Against All – dobre oboznámení s pôdou Randalu. Bratislavčania hrajú tradičnejšiu formu hardcoreu s vplyvmi punku. Novodobé zasekávačky a breakdowny nehľadajte, toto je stručné priamočiare remeslo, nútiace vás rebelovať a nenávidieť všetko v okolí jedného metra od vás. Me Against All sa nielen snažili, ale aj predviedli kvalitnú predkapelnú show, na ktorú sa spočiatku štvrtkové hľadisko príliš nechytalo, ale v druhej polovici setu prišla iskra, ktorá vznietila verných fanúšikov, a ako to pri ohni býva, stačí iskra a vznikne aj oheň.

Me Against All – The Worst

Pri iskrách ešte zostaneme, pretože po bratislavčanoch prišli na rad Cancer Bats z Kanady – z krajiny, ktorá hlavne v zimných mesiacoch iskry zúfalo potrebuje. Ich turné je pomenované podľa ich posledného albumu „The spark that moves“ – v preklade „Iskra, ktorá sa hýbe“. Keď Cancer Bats zaťali, každému už bolo jasné, čo tým názvom albumu mysleli. Hardcore v Toronte zreje ako hrozno – čím je tam chladnejšie –  tým sladší je výsledok.

Neviem či poznáte základy vinárčiny ale naozaj to tak je. Chalani majú po rokoch hrania po celom svete už vybudovaný štatút novodobých hrdinov špinavého chytľavého hardcoru miešaného s punkom, gitarami zaváňajúcimi zvukom rocknrollu a všetko to dokopy stmelené prvkami raného metalu. Kanaďania znejú trochu ako ich nórski kolegovia Kvelertak, ale nezachádzajme do priestoru, v ktorom je diskutabilné, kto si berie vzor od koho, keďže obe kapely majú svoj zvuk a nezameniteľnú originalitu.

Cancer Bats – Bricks and Mortar

Čo je na prvý dojem u Toronťanov zrejmé, je ich hudobná drzosť. Človek ani nevie ako sa do tej hudby má hýbať, ale ide to akosi samo a je to viac ako príjemné. Ťahavé chladné tóny sa v štvrtkový večer ťahali od podlahy až po strop a málokto sa im nechcel poddať. Hudba Cancer Bats má v sebe aj prijateľné prvky math coru, avšak len veľmi jemné – ako korenie do praženice, len tak na dochutenie. Celkovo sú Kanaďania veľmi chutným mixom všetkého, čo človek potrebuje a doteraz o tom nevedel. Na svojom bratislavskom koncerte Cancer Bats predstavili hlavne svoj čerstvý posledný album „The spark that moves“, menovite skladby –  „Gatekeeper“, „Space and Time“ – obrovský groovy banger, a prišiel na rad aj „Rattlesnake“. Chalani hrali aj cover od Beastie Boys – Sabotage, ktorý im náramne vyšiel a na koncertoch funguje úplne dokonale.

Cancer Bats – Sabotage

Celkovo bola atmosféra v Randali veľmi rodinná, a to najmä vďaka priateľkému a pravému prístupu vokalistu Liama Cormiera, ktorý aj s kapelou vytvorili skvelý hudobný večer. Bratislava sa postupne stáva prekladiskom svetovej hudobnej scény, ktorej sa u nás vďaka familiárnym klubom a vďačnému publiku určite páči.

Cancer Bats v Bratislave vytvorili jednoducho ďalší nezabudnuteľný zážitok, tak ako pre publikum, tak určite aj pre kapelu.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img