8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDobrá pesnička nemusí mať stoosemdesiat sekúnd, presvedčia vás W.H. Lung
spot_img

Dobrá pesnička nemusí mať stoosemdesiat sekúnd, presvedčia vás W.H. Lung

Fenomén trojminútových pesničiek určuje hitparády. Britská skupina W.H. Lung sa vo svojom Overnight Phenomenon posúva preč od vykonštruovaných pravidiel šoubiznisu. Zaujíma ich iba hudba.

Manchesterská hudobná scéna už nemusí nič dokazovať. Do hudobnej histórie sa už zapísala. Zlatý fond indie scény obohatila kapelami ako Joy Division, Oasis, The Smiths a mnohými ďalšími. V tejto metropole nepanuje žiadna ospalosť, ale stále tam vznikajú nové a nové projekty, ktoré vedia zaujať. Jedným z nich je aj skupina W.H. Lung, ktorá funguje od roku 2016.

Vyžíva sa v hypnotických rytmoch a uhrančivé vokály chcú poslucháča niekam uniesť. Do sfér intímnych zážitkov a prežívania v krautrockových basových linkách, synthpopových harmóniách v spojeniach so soulovými a elektronickými aranžmánmi. Prekrývajú sa v nich dva hlasy, ktorý z tohto mužského a ženského dualizmu, prevládne.

Overnight Phenomenon  nie je typickou skladbou, keďže svojou dĺžkou prekračuje šesť minút. Nápady nie sú zhustené, ale pomaly sa odkrývajú, rozvíjajú až sa napokon cez seba prekrývajú.

W.H. Lung – Overnight Phenomenon

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img