8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyFront Line Assembly – industriálni vizionári v MMC!
spot_img

Front Line Assembly – industriálni vizionári v MMC!

Do Bratislavy sa vráti chladný kanadský industriál, ktorý rozhorúči klub na maximum. Front Line Assembly sa pri príležitosti svojho svetového turné Arbeit Tour predstavia 23. mája 2023 v Majestic Music Clube. So sebou prinesú dve zaujímavé mená zo súčasnej scény – vychádzajúcu hviezdu Janoscha Moldau a cyber glam goth duo Dead Lights.

Strojový rytmus, dystopické syntetizátory Rhys Fullbera a vizionársky hlas Billa Leeba (ex-Skinny Puppy). Front Line Assembly patria k najvýznamnejším predstaviteľom elektronického žánru EBM, hoci často prekračovali hranice industriálnej hudby. Novátori aj vizionári, ktorí sa zaradili k Ministry, Skinny Puppy, Throbbing Gristle, Einstürzende Neubauten, nežijú iba z minulosti. Po štyroch rokoch idú na svetové turné pod názvom Arbeit.

Čakali naň z dôvodu dokončenia skladieb z ich sedemnásteho štúdiového albumu Mechanical Soul. Blízko majú aj k skupinám Fear Factory a Front 242, ktorých lídri hosťovali práve na najnovšom albume. Ten ide v línii ich najlepšieho obdobia z ranných deväťdesiatok. Nabití energiou prídu vo veľmi silnej zostave – stabilnú dvojicu Rhys a Bill doplní gitarista Tim Skolda z KMFDM / Marilyn Manson a bubeník Jon Siren, známy zo spolupráce s IAMX.

Ako znie novšia škola dark wave sa dozvieme od Janosch Moldau. Je považovaný za vedúcu osobnosť súčasnej electro-synth nemeckej scény. Jeho ústrednou témou je zložitosť ľudskej duše, ktorá túži po intímnom vzťahu, zároveň si všíma ako človek dokáže všetko zničiť kvôli nenaplnenej túžbe. V tomto momente vytiahnu vreckovky aj páni v publiku.

Rôzne polohy má aj ďalší účinkujúci – britsko-holandské duo Dead Lights sekajúce tanečné rytmy zo cyberelectra a glamgothu. Projekt, ktorý vznikol v čase prepuknutia celosvetovej pandémie a s rozšírením možností tvoriť na diaľku. Rýchlo sa adaptovali na scéne s ich osobitým zvukom – epickými synth basovými linkami zaobalenými do gitarového smogu.

Koncert je súčasťou tohtoročnej klubovej série Majestic Music Clubu (Fun Lovin Criminals – 29. máj). Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img