8.6 C
Slovakia
nedeľa, 16 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyHardrockový advent s legendárnymi Dánmi Pretty Maids
spot_img

Hardrockový advent s legendárnymi Dánmi Pretty Maids

autor: Patrik Šedo

Každý sa už isto teší na každoročné sviatky, ale kto má dôvod na radosť viac? Slovenskí rockeri, ktorým príde päť dní pred Vianocami zahrať dánska legenda Pretty Maids!

Dáni Pretty Maids sa prvýkrát dostali do povedomia vďaka skladbe „Please don´t leave me“, ktorú prebrali od gitaristu Johnyho Sykesa, známeho z kapiel Whitesnake a Thin Lizzy. Písal sa rok 1992 a vtedy si touto skladbou Pretty Maids začali prerážať cestu medzi top hardrockové kapely 90tych rokov. Ich meno má cveng dodnes. Za svoju tridsaťšesťročnú existenciu stihli vydať dokopy dvadsaťštyri výtvorov, do ktorých sa počítajú klasické albumy, EPčká, live albumy a kompilácie – celkom vysoké číslo. To perfektne svedčí o ich úprimnom nasadení.

Pretty Maids – Little Drops Of Heaven

Hardrock je zvláštny štýl. Vyzerá byť nadčasovou záležitosťou, aj keď originálne už hrá dnes málokto, keďže je tu veľa možností, ako upadnúť do klišé. Pretty Maids je ale jedna z kapiel, ktorej sa darí vytŕčať z davu a prinášať neustále svieži materiál, ktorého živé prevedenie by si nikto nemal nechať ujsť. Do svojej aktuálnej KINGMAKER TOUR prebiehajúcej už od februára a zahŕňajúcej Európu a Japonsko nezabudli ani na svojich slovenských fanúšikov.

Pretty Maids – Face The World

Kapela svetového formátu berie svoje vystúpenia nanajvýš profesionálne – vždy s precíznosťou a nasadením, pričom nestráca z energie, komunikácie s publikom a priateľskej atmosféry. Hosťovať im bude slovenská legenda Paľo Drapák, známy z Metalindy, a na tomto koncerte s kapelou predstaví svoj nový album.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img