8.6 C
Slovakia
piatok, 21 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyVibrujúce groove od hudobného freelancera Toro Y Moi
spot_img

Vibrujúce groove od hudobného freelancera Toro Y Moi

Od Michaela Jacksona až k Elvisovi Costellovi? Mať široký hudobný zámer. Je to výhoda? Nehrozí z toho guláš? Nie, ak presne viete, čo chcete a viete, ako to máte urobiť. Presne tak ako Chaz Bundick aka Toro y Moi.

S hudbou začal už v detstve. Kolektívnu prácu si vyskúšal v niekoľkých lokálnych indie skupinách, vlastné formovanie sa prenieslo do sólového projektu Toro y Moi.

Chaz Bundick alias Chaz Bear sa rozhodol, že nebude čakať na ponuku od vydavateľstiev a svoju tvorbu si nahral a vydal svojpomocne. Mladá generácia zistila, že má všetky možnosti a technológie, ktorými môže aspoň sčasti suplovať prácu štúdií. Nevedome sa tak hlási k odkazu R. Stevie Moora či Daniel Johnstona. 

Chaz začal pod názvom Toro y Moi vydávať albumy a hneď ten prvý Causers of This sa stal úspešnou šablónou, ako robiť domáce nahrávky. Základom jeho rozhľadenosti sa stalo počúvanie rôznorodej hudby. Jednou nohou vstúpil do zasnených gitaroviek typu My Bloody Valentine, druhou zase na pôdu francúzskeho house music. Pripravovaný album Outer Peace bude prienikom  hip hopu a funky. 

Toro y Moi – Freelance

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img