8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyHolly príde predstaviť piesne Frankie Goes to Hollywood a svoju sólovú tvorbu
spot_img

Holly príde predstaviť piesne Frankie Goes to Hollywood a svoju sólovú tvorbu

holly

Určite ste už zachytili oficiálnu informáciu, že britský spevák Holly Johnson odohrá vôbec po prvý krát koncert na Slovensku. V Československu mali piesne jeho kapely Frankie Goes to Hollywood symbolický charakter a preto je tento kontext pre generáciu súčasných štyridsiatnikov omnoho dôležitejší.

Nesmrteľná skladba Relax bola leitmotívov veksláckeho bezstarostného života v kultovom filme Bony a Klid. Vďaka priaznivej zhode okolností nemuseli producenti filmu platiť horibilné sumy za poskytnutie autorských práv – získali ich za symbolickú libru (v nej bola zahrnutá aj skladba Power Of Love). Spomínané piesne nahrala partia Američanov z Frankfurtu (kamaráti Ondřeja Soukupa, ktorý pripravil pre film celú scénickú hudbu)- Silvia Brown, Charles Shaw, Diana Green za necelých deväť tisíc korún.

Frankie Goes to Hollywood – Relax

Kapela Frankie Goes to Hollywood u nás nikdy nevystúpila, jej líder Holly Johnson k nám príde pri príležitosti tridsiateho výročia od vydania debutového albumu Welcome to the Pleasuredome. Holly prezradil pre agentúru Propaganda House, ktorá mediálne zastrešuje toto podujatie, že na turné zaznejú všetky najpodstatnejšie hity od Frankie Goes to Hollywood, a okrem toho pripraví aj prierez zo svojej sólovej dráhy. Časť koncertu bude patriť aj prezentácii nového albumu Europa, ktorý vyšiel po pätnástich rokoch od poslednej štúdiovej nahrávky. Jedenásť kompozícii sa nesie v retrospektívnom synth popovom duchu, no Holly sa neustále snaží o moderný a svieži zvuk.

Holly Johnson – In And Out of Love

Nepôjde síce o celistvosť, ako v prípade vystúpenia Duran Duran, no je to jediná možnosť počuť kultové skladby naživo a to v špeciálne nacvičenom programe Holly Johnson celebrates 30 years of Frankie Goes To Hollywood.  Bratislavský koncert Holly Johnson sa uskutoční 27. agusta v priestoroch Starej Tržnice.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img