8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyHymnické popevky od kanadskej skupiny Metric
spot_img

Hymnické popevky od kanadskej skupiny Metric

Ozvena new wave, záchytný bod disco soundu a priamočiara gitarovka? Tieto črty dáva do popredia kanadská formácia Metric.

Siedmy album Dreams So Real and Art of Doubt od skupiny Metric je viac gitarový než predchádzajúce počiny. A práve rozpoltenosť, či dávať viac do popredia gitary alebo syntetizátory, bolo pre kapelu kľúčové.

Pre vyriešenie tejto otázky si najali producenta Justin Meldal-Johnsen (M83, Beck, Nine Inch Nails…). Kapela sa tak mohla venovať hraniu a skladaniu, kým Justin sa snažil oživiť ich zvuk.

Zaujímavé aranžmány prezentovali na nahrávke Synthetica, na ktorej vznikla pieseň The Wanderlust v spolupráci s Lou Reedom. Ale dva roky predtým napísali úvodnú pieseň pre film The Twilight, takže stále nebolo jasné, kam smerujú.

Metric & Lou Reed – Wanderlust

Jedno je však isté. Patria k najzaujímavejším kanadským indie rockovým kapelám. Môže za to precítený prejav speváčky Emily Haines, dravá rytmická sekcia a cit pre kvalitné melódie. Experimentálnejšiu podobu sa rozhodli ponechať pre svoje bočné projekty. Všetky hymnické nápady teraz sústreďujú na hlavný chod kapely.

Metric – Holding Out

Vďaka tomu ich hudbu objavujú po celom svete. S novinkou vystúpia 1. novembra v pražskom Roxy, kde im bude robiť predkapelu viedenský rodák, pesničkár James Hersey.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img