8.6 C
Slovakia
nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyJeden z najslávnejších svetových turntablistov DJ Kentaro odohrá svoj set v Nu...
spot_img

Jeden z najslávnejších svetových turntablistov DJ Kentaro odohrá svoj set v Nu Spirite

kentaroJeden z najuznávanejších svetových turntablistov, DJ Kentaro, opäť zavíta do Bratislavy, aby rozpútal peklo v bratislavskom Nu Spirit Clube. Okrem toho, že v roku 20002 získal titul DMC World Champion, sa naplno venuje produkcii elektronicky ladených skladieb pod vašim (ale aj našim) obľúbeným labelom Ninja Tune.

DJ Kentaro je právom považovaný za jedného z najlepších turntablistov súčasnosti, ktorý dokáže neuveriteľným spôsobom spájať prvky hiphopuelektronickými prvkami súčasnej hudby. Blast Magazine ho dokonca opísal ako umelca, ktorý rozpáli návštevníkov až do davovej psychózy už len tým, že na začiatok svojho setu pustí svojich obľubených The Roots. Cut a jungle exkurzie cez Pharcyde, Wayne Marshalla či Sizzle excelentne dopĺňa o world music, reggae, drum’n’bass, house či dokonca uk garage a jungle.

DJ Kentaro – Loop Daigakuin


 

Svoje hudobné laboratórium Sendai neustále zásobuje novými nápadmi, ako remixovať hip-hop, breaks a drum&bass do nedotknuteľnej podoby a vytvára tak dych berúce zvukové obrazy svojho vlastného sveta. Javisková show DJa Kentara vám môže v niektorých momentoch pripadať plachá, no v správnom momente úderná a drzá, tak ako sa na DMC šampióna patrí.

DJ Kentaro – DMC World DJ Final live 2002


 

Jeho mix hip-hopu, breakov, drum&bassu a turntablismu je neskutočný, čoho dôkazom sú napr. 40 dňové turné po severnej a západnej európe , legendárne turné s The Roots v Japonsku v roku 2003, či hrania po celom svete na miestach ako Jamajka, Čína, Taiwan, HongKong, Singapúr, Anglicko, Wales, Írsko, Francúzsko. Lineup noci plnej hudby z každého možného súdka doplnia domáci DJs Inso vs Biomat a Slight vs Sir Bakulu už vo štvrtok 26. júna v bratislavskom Nu Spirit Clube.

(TS – Nu Spirit – redakčne skrátené)
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img