8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKanadské kvarteto Corridor a ich debut pre Sub Pop
spot_img

Kanadské kvarteto Corridor a ich debut pre Sub Pop

Tvoria krátke piesne, niektoré nepresiahnu ani dve minúty, ale snažia sa v nich povedať čo najviac. Reč je o montrealskej skupine Corridor, ktorá je tesne pred debutovou nahrávkou.  

Trio Jonathan Robert, Julian PerreaultMarc-andré Chapdelaine začali najprv hrať na spoločných jam session. O čosi neskôr, keď sa k nim pridal Dominic Berthiaume, pridali skladbám ucelený tvar a svoju skupinu pomenovali na Corridor.

Plánov bolo veľa, ale času málo. Každý z muzikantov mal pred sebou svoju kariéru v zaujímavých profesiách. Jonathan sa venoval animáciám a ilustráciám, Dominic pracoval ako hudobný publicista a Julien Bakvis, ktorý vymenil Marca na pozícii bubeníka, vytváral rozličné inštalácie enviromentálneho charakteru pre hudobné festivaly.

Napriek tomu stihli zrealizovať nahrávky Le Voyage Éternel, Un Magicien En Toi a Supermercado. Predstavili v nich piesne so zvukom podobným surf rocku s odkazom na Beach Boys. Vokály s jednoduchými melodickými linkami sprevádzali minimalistické až hypnotické rytmy.

Kapela sa v Európe stala až takmer kultovou záležitosťou, na ktorú sa netrpezlivo vyčkávalo, kedy vyrazí na ďalšie turné. Medzitým úspešne rozbehli aj americkú kariéru, keď vystúpili na showcasovom SXSW či na Northside Music Festival v Brooklyne. Vďaka tomu sa im podarilo podpísať s kultovým labelom Sub Pop, kde im tento rok vyjde dlhohrajúci debut.

Corridor – L’histoire populaire de Jonathan Cadeau

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img