8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKing Crimson - ikona progresívneho hľadačstva sa predstaví v Prahe
spot_img

King Crimson – ikona progresívneho hľadačstva sa predstaví v Prahe

Skupina King Crimson sa zásadným spôsobom podieľala na tvorbe rockových dejín. Či už to boli počiatky ovplyvnené érou hippies, alebo neskoršia éra v pravom slova zmysle progresívneho hľadačstva, King Crimson boli vždy pred zvyškom hudobného sveta o krok napred.

Jediným stálym členom kapely je od roku 1968(!) gitarista a guru Robert Fripp. Do Prahy prídu v zostave rovno s trojicou bubeníkov – Pat Mastelotto (Stick Man, KoMaRa) Gavin Harrison (Porcupine Tree, The Pineapple Thief) a Jeremy Stacey (Steven Wilson, Eurythmics). Okrem nich sa na pódiu predstavia aj ďalšie známe mená, ktoré neodmysliteľne patria k fenoménu King Crimson. Sú to Tony Levin (basová gitara, Chapman Stick), Mel Collins obsluhujúci dychové nástroje, v úlohe hlavného vokalistu sa predstaví Jakko Jakszyk, ďalej Bill Rieflin (klávesové nástroje) a to všetko pod taktovkou Roberta Frippa.

King Crimson – Starless

Špeciálna zostava a špeciálne upravený repertoár bude zameraný na absolútny hudobný zážitok bez zbytočných rušivých kulís a okrás. Aj keď na každej zastávke turné kapela prispôsobuje svoj hrací „list“, určite sa môžeme tešiť na set zložený z ranej tvorby (Moonchild, The Court of the Crimson King, One More Red Nightmare), ale aj reinterpretáciám toho novšieho, čo skupina priniesla na prelome tisícročí.

Pre neutíchajúci záujem o hudobnú ikonu bude Fórum Karlín v Prahe svedkom rovno dvoch koncertov – 26. a 27. júna 2018.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img