8.6 C
Slovakia
sobota, 15 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyLimp Bizkit prichádzajú opäť na Slovensko - tento krát zahrajú sólový koncert
spot_img

Limp Bizkit prichádzajú opäť na Slovensko – tento krát zahrajú sólový koncert

web_posterJedna z najslávnejších amerických kapiel zo škatuľky nu metal, ktorej postavenie nestráca na sile ani 20 rokov po jej vzniku, sa tento rok ukáže na Slovensku. Milovaná aj nenávidená formácia Limp Bizkit sa v utorok 9. júna predvedie naživo v Bratislave na svojom prvom sólovom koncerte u nás. Dejiskom koncertu, ktorý bude pre mnohých fanúšikov rockovou udalosťou roka, bude AEGON aréna Národného tenisového centra (NTC). Vstupenky na koncert sú už v predpredaji v sieti Ticketportal, lístky stoja 45 až 59 eur.

Vystúpenie výstredného zoskupenia okolo speváka Freda Dursta je prvým ohláseným koncertom značky BA City Beats, ktorá v Bratislave počas uplynulých dvoch rokov organizovala rovnomenný festival a tiež sólové koncerty takých interpretov ako Primal Scream, Jamie Cullum, Ólafur Arnalds alebo Jazzanova.

 

Limp Bizkit – Nookie


 

Formácia Limp Bizkit vznikla v roku 1994 na Floride po tom, čo sa dali dokopy Fred Durst, basgitarista Sam Rivers a jeho bratranec – bubeník John Otto. Posledným dielom do skladačky bol gitarista Wes Borland, ktorý svojim zjavom s pomaľovanou tvárou a neortodoxnou hrou na šesť a viacstrunové nástroje neprestáva udivovať ani dnes. Najväčšej mediálnej pozornosti sa jej dostalo v júli 1999 po tom, čo hrala na festivale Woodstock. Vystúpenie Limp Bizkit pred 200-tisícovým publikom patrí medzi najkontroverznejšie koncertné udalosti 90. rokov. Počas setu kapely a obzvlásť pri singli Break Stuff totiž eskalovali výtržnosti rozvášneného davu, a práve spevák Fred Durst bol obviňovaný z toho, že im nezabránil.

Limp Bizkit – Break Stuff live Woodstock 1999

https://www.youtube.com/watch?v=Ha8nXqNGnOo


 

V nasledujúcich rokoch stihli Limp Bizkit vydať ďalšie tri štúdiovky, remixový aj výberový album. Nevyhli sa im osobné spory, keď z kapely natrvalo odišiel turntablista DJ Lethal a na niekoľko rokov aj gitarista Wes Borland, no to všetko kapela ustála, pričom si udržala status formácie, ktorá patrí na rockových podujatiach medzi najžiadanejšie.

Limp Bizkit – My Way


 

Limp Bizkit sa ukázali sa i na Slovensku, a to v rok 2009, kedy pred viac než 20-tisícovou návštevou triumfálne vystúpila na Topfeste. Tento rok sa okrem koncertovania bude venovať aj finalizácii očakávanej novej štúdiovky s názvom Stampede of the Disco Elephants. Je možné, že niečo z nej zaznie aj 9. júna v NTC.

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img