8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyLinkin Park a ich návrat k ukričaným skladbám už čoskoro aj vo...
spot_img

Linkin Park a ich návrat k ukričaným skladbám už čoskoro aj vo Viedni

untitledTvrdí rockeri a nu­metalisti, ktorých najväčšie hity si pamätáme ešte aj zo starej dobrej Deky budú čochvíľa všetkým stredoeurópskym fanúšikom poruke. Linkin Park v rámci svojho The Hunting Party turné zavíta 14. novembra do Viedne.

Linkin Park má vo svojej už slušnej 18­ročnej histórii na konte sedem albumov. Tým prvým ­ Hybrid Theory and Reanimation ­ začali ako nu­ metalová kapela a tým posledným The Hunting Party tak zatiaľ aj končia. Hoci posledné roky kapela experimentovala a snažila sa priniesť do svojich skladieb nové prvky aj pokiaľ ide o melodiku či o trochu elektra, v poslednom albume, ktorý aj sami nazvali „pokračovanie Hybrid Theory“ sa vrátili k svojim základom a k tomu, s čím ešte na škole spolu začínali.

Linkin Park – Final Masquarade


 

Zlostnou hudbou a poctivým krikom. Ešte v roku 2011 povedal Chester Bennington pre britský The Guardian na obranu svojich nových elektroprvkov „Už nechcem toľko kričať.“ On aj ostatní členovia ale chytili druhý dych a v textoch sa zlostia, nadávajú a…. teda aj kričia. Kvôli vojnám, produkčným spoločnostiam, politike, apokalypse, nešťastnej láske a vôbec, kvôli všetkému zlému. Album získal rozpačité kritiky, no napriek tomu sa o záujem báť nemusí.

Linkin Park – Until Its Gone


 

Skalní fanúšikovia, najmä tí, ktorí boli zmenami na posledných albumoch sklamaní, sa návratu „ku koreňom“ potešili a na svoje si určite príde aj na viedenskom koncerte v o výstavišti Wiener Stadthalle 14. novembra. Dúhy a konfety nečakajte ale „skákačka“ a „revačka“ to bude určite poctivá.

| autor: Jana Tutková

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img