8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMartin Hrubý a jeho návrat na Zem
spot_img

Martin Hrubý a jeho návrat na Zem

Od hviezd ku všednej realite. Český pesničkár a hudobník Martin Hrubý pripravil druhý singel, ktorý je predzvesťou nového albumu.

Pred štyrmi mesiacmi vypustil do sveta pieseň s orbitálnou tematikou Kosmická. Tá rotovala medzi poslucháčmi a upozorňovala na pripravovanú nahrávku.  Teraz sa Martin Hrubý, český pesničkár a zakladateľ skupiny Bůhví, vrátil na pevnú zem.

Kruh sa uzatvoril a jeho misia pokračovať v skladaní piesní s českým textom pokračuje. Vydanie ďalšieho albumu bude záležať na fanúšikoch, ktorí by mohli prispieť k jeho vzniku. Motivovať ich mali dve skladby podporené videoklipom. Martin o tom hovorí: „Tyto dvě písně by spolu měly tvořit jakýsi donekonečna se opakující vesmírný cyklus,“ říká Hrubý. „Tam, kde příběh jedné písně končí, příběh té druhé začíná. A tak stále dokola. Jako v životě, v přírodě, ve vesmíru.“

Martin Hrubý – Vrátit se na Zem

O tomto životnom cykle dodáva, že prvá pieseň Kosmická je o eláne a nádeji, ktoré sa v živote niekedy strácajú a premieňajú na sklamanie a rezignáciu ako v druhej skladbe Vrátit se na Zem. Tieto pocity sa často miešajú a prinášajú vždy niečo nové v našich životoch.

V skladbách sa predstavila hviezdne zložená sprievodná skupina v zostave Yarda Helešic (gitara, hudobná produkcia), Josef Štěpánek (gitary), Jan Steinsdörfer (klávesy), Jakub Vejnar (basgitara), David Landštof (bicie nástroje). K novej skladbe vznikol videoklip, ktorý sa nahrával na opustených miestach. O jeho vzniku Martin prezradil: „Potit se celý den ve skafandru a válet se v toxické strusce s plnou pusou napěněného prášku do pečiva naštěstí stálo za to! Jsem rád, že mohu spolupracovat s lidmi, kteří dokonale UMÍ.“

Dve nové piesne by mohli urýchliť vznik albumu, ktorého presný dátum vydania je stále nejasný. Ak chcete prispieť k jeho vzniku, môžete tak urobiť na Martinovej webovej stránke.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img