8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMetalový a rockový underground žil aj mimo Bratislavy
spot_img

Metalový a rockový underground žil aj mimo Bratislavy

Náš občasný spolupracovník, doktorand na UK v Bratislave z katedry estetiky, vyučujúci o poetikách rockovej hudby, organizátor koncertov a hudobník Pavol „Pablo“ Gajdoš práve finišuje prácu Rockový a metalový underground na Slovensku 1990 – 2005 (1. časť stredné Slovensko).

Práca Rockový a metalový underground mapuje mimoriadne plodné, no pre mnohých stále neznáme obdobie v dianí okolo tvrdšej gitarovej hudby v rozmedzí približne medzi revolúciou nežnou a revolúciou internetovou. Dôraz je na atmosféru, príbehy, dobové špecifiká, výrazné osobnosti, východiská, ale aj na vzácne dedičstvo, inšpiráciu a odkaz týchto rokov.

Vždy ste chceli vedieť, či boli okolo vášho mesta nejaké metalové spolky v „deväťdesiatkach“, o ktorých sa nikdy nepočuli? Kto boli postkomunistickí gitaroví hrdinovia Turca, kto najviac vypredával oravské kluby, kto písal najchytľavejšie rockové piesne Horehronia? Zaujíma vás, ako fungovala propagácia výsostne „offline“, festivaly bez akéhokoľvek festivalového servisu, či ako sa množili ziny? Je táto doba ešte nejakým spôsobom živá, alebo stojí dnešná alternatíva na jej ruinách? Na tieto a podobné otázky dostanete odpoveď v tomto knižnom projekte.

Jednotné rockandrollnícke družstvo – Koník musí

Výskum a napísanie projektu podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img