8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMňága a Žďorp – po veľkej párty vyrážajú na koncertné turné
spot_img

Mňága a Žďorp – po veľkej párty vyrážajú na koncertné turné

autor: Daniel Hevier ml.

Obľúbená česká kapela Mňága a Žďorp vydala nový album. Na Slovensku ho pokrstia 30. októbra v bratislavskom Randal Clube. Očakávajte dobrú náladu, nové piesne a svieže hity aj sympatických hudobníkov, ktorí si nadovšetko vážia svojich fanúšikov.

Len prednedávnom vyšiel štrnásty album skupiny Mňága a Žďorp. Už po tretíkrát vyskúšali pri vydaní crowdfundingovú kampaň. Aj tentokrát boli úspešní, keď vyzbierali 630 tisíc českých korún. Spojenie medzi fanúšikmi a hudobníkmi je veľmi silné. Ukázalo sa to hlavne pri atraktívnom benefite, ktorým bola účasť na „třecí párty“, na ktorej sa nakrúcal videoklip k piesni „Kdo čím chce být’“. Kapela sa na poslednú chvíľu od Petra Fialu dozvedela, ktorú pieseň vlastne ide točiť. Takýmto prekvapením chcel frontman zachovať spontánnu atmosféru zdobiacu celú ich kariéru.

Mňága a Žďorp chce stále tvoriť hudbu na albumoch a vyrozprávať svoje nálady cez kolekcie piesní: „Sme hudobníci, takže furt hráme, píšeme, skladáme, jazdíme na sústredenia, kde sa v tom vŕtame, a keď nazbierame dosť piesní na dosku, ideme ju nahrať. Tie pesničky sú záznamom toho, čo nám práve vtedy bežalo hlavami, akí sme vtedy boli, ako sme hrali a čím všetkým sme v živote prechádzali.“

Aj keď má mnoho fanúšikov kapelu zadefinovanú hlavne s érou deväťdesiatok, hudobníci ani potom nepoľavili v tempe pripravovať nové piesne a posúvať ďalej svoj prejav. Ústrednou témou novinky sú vzťahy, na ktoré sa dá pozerať z rôznych uhlov pohľadov – melancholicky, radostne, hnevlivo, plačlivo aj pocitom  absolútneho šťastia. Takto všelijako sa dá charakterizovať láska z úst Petra Fialu, ktorý otextoval väčšinu nahrávky Třecí plochy.

Zaujímavosťou je prerobenie songu „Je to nejistý“ od kolegov z J.A.R. aj cover Sonet od Vladimíra Veita, a účasť mnoho hostí, medzi ktorými nechýba Luboš Novotný z Druhé trávy, dychová sekcia Brass Avenue, Milan Nytra ex – člen Buty a speváčka Jitka Andrášková. Album produkoval Milan Cimfe, s ktorým spolupracovali už na predchádzajúcej doske Třínohý pes. Koncerty skupiny Mňága a Žďorp majú takmer rodinný charakter. Inak tomu nebude ani 30. októbra v bratislavskom Randal Clube, kde si môžete dať pivko s kapelou, odfotiť sa a zaspievať si s nimi a osláviť ďalší krásny večer na tomto svete.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img