8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyChiki Liki Tu-a v Majestic Music Clube
spot_img

Chiki Liki Tu-a v Majestic Music Clube

autor: Dominik Kotes; foto: Eva Korbelová; interpret: Chiki Liki Tu-a; 11.10.2019; MMC, Bratislava

Multištýlové vplyvy, tématika Prešova a okolia, svojské nonsensovo-poetické texty skladieb, vtipné kostýmy v kombinácii s rockom a rokenrolom. Aj to mohli diváci počuť a vidieť tento piatok, 11. októbra, v bratislavskom Majestic Music Clube.

Prešovská rocková kapela Chiki Liki Tu-a je už na hudobnej scéne nejakú tú dobu a svojimi originálnymi interpretáciami vie stále zaujať svojich fanúšikov a poslucháčov. Nebolo tomu inak aj v bratislavskom Majestic Music Clube, kde sa zastavili po pražskom koncerte počas svojho turné Ostatňi Raz Tour 2019. Turné je symbolickou rozlúčkou legendárneho outfitu speváka a basgitaristu Martina Višňovského, nazývaného aj Prešovské plátno, ktoré má byť na konci turné pamätne zarámované v prešovskom Stromoradí.
 
Kapela vznikla v roku 1995 v Prešove a od tej doby prestriedala svoju zostavu až do súčasnej, zatiaľ konečnej, podoby v zložení: Martin VišňovskýĽuboslav Petruška a Tomáš Višňovský. Pripisujú si autorstvo terminológie s názvom akrobatický rock’n’roll a ich repertoár má vplyvy v rôznych štýloch.
 
Napriek svojmu neskoršiemu príchodu na pódium, priniesla kapela nedočkavým divákom šou, na ktorú tak dlho čakali. Celý koncert sa niesol v odviazanej atmosfére s občasným rozhýbaním alebo roztancovaním publika počas určitých topiek večera a humornými vsúvkami medzi jednotlivými skladbami, ktoré bavili divákov počas koncertu. Kapela odohrala rôzne skladby zo svojho repertoára, z ktorých väčšina prešla vynovenými verziami na novších albumoch kapely, čím ich priblížili aj svojim mladším poslucháčom.
 
Publikum si mohlo vypočuť rockovejšie pecky s tvrdými rífmi, prípadne s prídavkom jemného growlingu ako v prípade prvej skladby s názvom „Štrbské pleso“, ale aj vybrnkávacie skladby a romantické slaďáky alebo ich recesistickú skladbu „Láska moja de si“, ktorá vniesla do koncertu nádych Divokého západu, a ktorá pochádza z repertoáru ich koncertného country projektu s názvom Hudci prérie. Najväčší úspech u divákov mala skladba „Poďme všetci“, ktorá sa nezaobišla bez nadupanej hudby a metalového naladenia publika. Na konci koncertu, po jeho vypýtaní zo strany divákov, zaznel aj prídavok niekoľkých skladieb, ktorý bol, samozrejme, v spojení s už tradičným hovoreným slovom. Vo všetkých skladbách nemohla chýbať aj tradičná nonsensnosť textov kapely, ktorá v spojení s rockovou hudbou vytvorila jedinečný zážitok pre poslucháča.
 
Priaznivci tejto skupiny, ktorí nestihli koncert v Bratislave, nemusia zúfať. Deň po Bratislave si to síce ešte stihla namieriť aj do Klubu 77 v Banskej Bystrici, ale 19. októbra kapelu čaká ešte posledný koncert turné na ich domácej pôde v Stromoradí.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img