8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNatalia z kultových Thievery Corporation prekvapila novou skladbou
spot_img

Natalia z kultových Thievery Corporation prekvapila novou skladbou

Natalia Clavier z Thievery Corporation vydáva reedíciu svojho debutového albumu Nectar. Desať rokov vydania oslávi singlom This Feeling a pripravovanou novinkou.

Už jej španielske priezvisko (Clavier – kláves) tlmočí jej prirodzenú muzikalitu. Speváčkin hlas znie, akoby šepotom prechádzal po klávesoch. Pritom tento šepot vie ovládať značnou dávkou temperamentu, ktorý sa formoval v rodnom meste Buenos Aires. Natalia Clavier mohla zostať iba pri tangu – typickým pre Argentínu. Ale ona chcela načerpávať inšpiráciu aj z klasiky, jazzu, ľudovej hudby, folk rocku a soulu. A práve soul je výrazným znamením pre kultovú downtempovú formáciu Thievery Corporation. V nej Natalia hosťuje ako vokalistka.

Pred desiatimi rokmi vydala na ich domovskom labeli svoj sólový album Nector. Pripomenú si ho vydaním reedície. Zároveň sa pripravuje vydanie speváčkinho nového albumu Trans. Prvým singlom je skladba This Feeling, ktorou sa oblúkom vracia do minulosti. Vtedy najviac experimentovala s elektronickou hudbou.

Natalia Clavier – This Feeling

Hlavnou témou nahrávky je transformácia životných zmien v rôznych podobách (transmutácia, transgender, transcendentálna premena). Natalia sa dlhodobo venuje duchovnej obrode a všíma si pozitívne účinky hudby na ľudskú psychiku a organizmus. Teraz sa jej podarilo zlúčiť prvky New Age s elektronickým popom, latinskou alternatívou anu jazzovými aranžmánmi.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img