8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNesmrteľný Lemmy a jeho "burácajúci voz" konečne na Slovensku
spot_img

Nesmrteľný Lemmy a jeho „burácajúci voz“ konečne na Slovensku

203_photo

Mnohým slovenským fanúšikom sa konečne splní sen. Za koncertmi legendárnych Motörhead museli donedávna cestovať do okolitých krajín, alebo na európske festivaly. Vidieť Motörhead na domácej pôde (v NTC Aegon Aréne) a medzi svojimi bude mať neodolateľné čaro.

Motörhead – Rock Out

https://www.youtube.com/watch?v=v4b3MBkOx5k

Na svete existuje iba zopár kapiel, ktoré sú zárukou kvalitnej zotrvačnosti. Tak napríklad Rolling Stones, Iron Maiden a benzínom nasiaknutý Motörhead. Tí sa stali synonymom rock and rollu a bezstarostnej – divokej jazdy. Mimochodom práve skladbu Sympathy for the Devil od Rolling Stones plánujú Motörhead zaradiť na pripravovanú dosku Bad Magic. Tvorba kapely Motörhead je ako zo starej školy – rýchla a hlasitá. Publicisti po celom svete ju dekorujú ako úsečnú, stručnú, výstižnú a hrmotnú. Už po piatich rokoch existencie zložili nesmrteľnú skladbu Ace of Spaces, ktorá definovala charakteristický štýl kapely.

Motörhead – Ace of Spaces

Na svojom konte majú dvadsaťdva štúdiových zárezov, a ani po rokoch nerobia ústupky a výrazne nevybočujú zo svojich hudobných hodnôt. Napriek tomu, že má Lemmy Kilmister dlhotrvajúce zdravotné problémy, svoju kapelu nemieni opustiť, ani rozpustiť. V rozhovoroch pre médiách zvykne tvrdiť, že s hudbou a koncertmi prestane, až keď umrie.  Kapela príde 17.  februára 2016 na Slovensko aj so špeciálnymi hosťami: Saxon a Girlschool. Vstupenky sa budú predávať od augusta.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img