8.6 C
Slovakia
utorok, 23 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo zahraničiaNevestinec, v ktorom sa nemusíte báť experimentovať – Otoboke Beaver
spot_img

Nevestinec, v ktorom sa nemusíte báť experimentovať – Otoboke Beaver

Otoboke Beaver

Z japonskej hudby prichádzajú všelijaké zvláštnosti, kuriozity, obskúrnosti, nevšednosti, ale za prvotným šokom stojí šikovné narábanie s rôznymi žánrami a ich prelínanie. Japonské kvarteto Otoboke Beaver vychádza z punkových koreňov, hardcore scény a nadväzuje na odkaz riot grrrl.

Štvorica japonských muzikantiek Otoboke Beaver to robia tak originálne a intenzívne, že na škatuľkovanie môžete už po pár pesničkách zabudnúť. Vlastne ich prejav je veľmi ťažké k niečomu pripodobniť.

Tí, čo majú skúsenosti zo štýlom d – beat, zvyknutí na japonskú školu typu Disclose, Gallhammer, alebo počúvajú japonský noise Merzbow či Masonna, tak v obidvoch prípadoch na nich pôsobí spojenie agresie, rýchlosti a chaosu, ktorá ústí do priamočiarych a krátkych odzbrojujúcich skladieb.

Otoboke Beaver, ktorých názov má odkazovať na nevestinec v Osake, idú vo svojich piesňach ešte ďalej. Chŕlia v nich jeden riff za druhým a tempo sa mení každú chvíľku. Cenné je najmä to, ako sa pohybujú na hrane disharmónie a tradičnej harmónie v piesňovej forme. Taký štruktúrovaný chaos. Zaznamenané na ich minuloročnej nahrávke Itekoma Hits je akýmsi zberom starších skladieb z rôznych EP dosiek a kompilácii.

Najväčšia nevýhoda japonskej scény je jej izolovanosť a len sporadické turné japonských kapiel po Európe. Teraz je jedinečná príležitosť uvidieť Otoboke Beaver naživo. Od 6. februára budú postupne koncertovať vo Francúzsku, Holandsku a Veľkej Británii, pričom záverečný koncert odohrajú 23. februára v Londýne.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img