8.6 C
Slovakia
streda, 27 septembra, 2023
spot_img
ÚvodNovinkyPlachý ázijský králiček príde so svojimi mohutnými beatmi do bratislavského Nu Spiritu

Plachý ázijský králiček príde so svojimi mohutnými beatmi do bratislavského Nu Spiritu

webTOKiMONSTA, vlastným menom Jennifer Lee, vyrástla v slnečnej oblasti South Bay v Los Angeles. Jej umelecké meno je hyperbolou vyskladanou z dvoch slov. „Toki” je kórejský výraz pre králika a hip hopový termín „monsta“ zase napovedá, že Jennifer síce vyzerá ako plachý ázijský králiček z komiksu, ale produkuje beaty schopné konkurovať veľkým menám ako je Flying Lotus. Tokimonsta vystúpi v Nu Spirit Clube už vo štvrtok 5. februára.

Práve s menom Flying Lotus sú spojené začiatky jej kariéry. Nesústredená študentka klavíra postupne presunula svoju pozornosť k experimentom so samplerom SP-404 a softvérom Fruityloops. Na vysokej škole objavila lásku k hip-hopu a prihlásila sa na Beat Cypher, mesačnú open-mic noc beatmakerov. Pravidelné sety na tejto akcii ju doviedli až k stretnutiu so Stevenom Ellisonom (aka Flying Lotus) a zaistili jej miesto na labeli Brainfeeder.

TOkiMONSTA – Realla


 

TOKiMONSTA je známa svojím unikátnym citom spájať elementy indies, electroniky, R&B a tanečnej hudby. Jej klasická výchova a eklektický hudobný vkus vytvárajú podmanivé zvukové textúry, v ktorých sa snúbi vintage cítenie s čerstvým elektronickým zvukom. Krásne to dokazuje aj na svojom najnovšom počine, ktorým je dlho očakávaný debutový album Half Shadows, na značke Ultra Records z jari tohto roku.

TOkiMONSTA – Go With It


 

Na svojom turné k aktuálnemu albumu Desiderium sa TOKiMONSTA zastaví aj v Bratislave. Vo štvrtok, 5. februára, vystúpi v Nu Spirit Clube za podpory domáceho elektronického talentu Ink Midgeta, FVLCRVMrakúskeho producenta Jeru The Beats.

(TS – Nu Spirit – redakčne skrátené)

spot_img

Tento projekt z verejných zdrojov podporil:

spot_img
spot_img
spot_img

V našom snažení nás podporujú:

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img