8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPlachý ázijský králiček príde so svojimi mohutnými beatmi do bratislavského Nu Spiritu
spot_img

Plachý ázijský králiček príde so svojimi mohutnými beatmi do bratislavského Nu Spiritu

webTOKiMONSTA, vlastným menom Jennifer Lee, vyrástla v slnečnej oblasti South Bay v Los Angeles. Jej umelecké meno je hyperbolou vyskladanou z dvoch slov. „Toki” je kórejský výraz pre králika a hip hopový termín „monsta“ zase napovedá, že Jennifer síce vyzerá ako plachý ázijský králiček z komiksu, ale produkuje beaty schopné konkurovať veľkým menám ako je Flying Lotus. Tokimonsta vystúpi v Nu Spirit Clube už vo štvrtok 5. februára.

Práve s menom Flying Lotus sú spojené začiatky jej kariéry. Nesústredená študentka klavíra postupne presunula svoju pozornosť k experimentom so samplerom SP-404 a softvérom Fruityloops. Na vysokej škole objavila lásku k hip-hopu a prihlásila sa na Beat Cypher, mesačnú open-mic noc beatmakerov. Pravidelné sety na tejto akcii ju doviedli až k stretnutiu so Stevenom Ellisonom (aka Flying Lotus) a zaistili jej miesto na labeli Brainfeeder.

TOkiMONSTA – Realla


 

TOKiMONSTA je známa svojím unikátnym citom spájať elementy indies, electroniky, R&B a tanečnej hudby. Jej klasická výchova a eklektický hudobný vkus vytvárajú podmanivé zvukové textúry, v ktorých sa snúbi vintage cítenie s čerstvým elektronickým zvukom. Krásne to dokazuje aj na svojom najnovšom počine, ktorým je dlho očakávaný debutový album Half Shadows, na značke Ultra Records z jari tohto roku.

TOkiMONSTA – Go With It


 

Na svojom turné k aktuálnemu albumu Desiderium sa TOKiMONSTA zastaví aj v Bratislave. Vo štvrtok, 5. februára, vystúpi v Nu Spirit Clube za podpory domáceho elektronického talentu Ink Midgeta, FVLCRVMrakúskeho producenta Jeru The Beats.

(TS – Nu Spirit – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img