8.6 C
Slovakia
piatok, 14 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyRock v múzeu uvádza - famózneho nemeckého gitaristu Uli Jon Rotha
spot_img

Rock v múzeu uvádza – famózneho nemeckého gitaristu Uli Jon Rotha

MG_3074 (3)Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“,  v utorok  16.9.  do Bratislavy  skutočnú gitarovú lahôdku –famózneho nemeckého gitaristu, svetového formátu, Uli Jon Rotha.

59 ročný hudobník, skladateľ, maliar, či básnik vlastným menom Ulrich Roth, pochádzajúci z Düsseldorfu,  predstavuje ozajstnú špičku v hre na elektrickú gitaru. V roku 1970 založil vlastnú skupinu Dawn Road.O tri roky neskôr nastúpil so spoluhráčmi do rozbiehajúcej sa, dnes už legendárnej hardrockovej kapely The Scorpions, z ktorej odišiel v roku 1978 a zanechal svoj odkaz na 5 albumoch. Nasledujúci rok založil svoju novú formáciu Electric Sun, s ktorou vydal do roku 1985  tri  albumy.

Potom pracoval s mnohými slávnymi hudobníkmi, ako Joe Satriani, Brian May, Michael Schenker, Vernon Reid, či so skupinou Smashing Pumpkins. Okrem veľkého množstva pesničiek je autorom aj 4 symfónií a 2 koncertov. Je typickým predstaviteľom tzv. neoklasického rockového štýlu hry na gitaru.

Uli Jon Roth –  Sky overture live 2006


 

Najobľúbenejším Uliho gitarovým aparátom je nemecký zosilovač firmy Warwick GMbH and Co Music Equipment KG “The Framus Dragon”. Uliho posledným štúdiovým albumom je “Under a Dark Sky”, ktorý vydal po prvý krát v roku 2008 v Japonsku.

Uli Jon Roth – Well burn the Sky live 2013


 

Zvláštnosťou v osobnom živote umelca je romanca s Monikou Dannemann, bývalou priateľkou Jimmiho Hendrixa, ktorá mala veľký vplyv na Uliho objavenie tzv. “umenia vnútorného sveta” a na jeho projekty, ako “Lux Artis”, “Sky Orchestra”, alebo “Sky Music”.

(TS – Rock v múzeu – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img