8.6 C
Slovakia
piatok, 4 decembra, 2020
Home Novinky Sandro Perri pokračuje so svojím dobrodružstvom - futurizmus bez žánru

Sandro Perri pokračuje so svojím dobrodružstvom – futurizmus bez žánru

V jednoduchosti je krása, myslí si kanadský pesničkár, ktorý plynulo prechádza hudobnými dejinami až po súčasnosť. Jeho skladby zaznamenávajú analógové dobrodružstvo, ktoré hudobní publicisti označujú ako futurizmus bez žánru.

Nezamieňajte si jednoduchosť s nedostatočnou technickou vybavenosťou, retrospektívnosť s vykrádaním vzorov a opakujúce sa vzorce za nedostatočnú absenciu nápadov. Kanadský experimentálny pesničkár Sandro Perri –  túži zachytiť improvizáciu v prehľadnej forme.

Je za tým jeho jazzové vzdelanie, ktoré nerozvíjal do tradičnej jazzovej podoby, ale do ambientných kompozícii. Pokračuje s tým aj na najnovšom albume In Another Life. Základ tvorí mnohovrstevná dvadsaťminútová kompozícia, tri epizódne skladby s charakterom rozšírených variácii a opätovný návrat k hlavnej téme.

Sandro rád experimentuje so zvukom a náladami. Raz sa prikláňa ku krautrocku, potom zase oživuje space rock – prípadne analógovú elektroniku na počiatku osemdesiatych rokov. Krehkosť prejavu kontrastuje disharmonickými prvkami, ktoré schválne narušujú už tak krehkú statiku skladieb.

Sandro Perri – In Another Life

https://www.youtube.com/watch?v=bBUlqOpOQyA