8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkySólstafir - Nekorunovaní králi sopečného ostrova 24. marca v Collosseu!
spot_img

Sólstafir – Nekorunovaní králi sopečného ostrova 24. marca v Collosseu!

Zádumčivý večer čaká každého, kto sa túto nedeľu rozhodne stráviť v objatí melancholických tónov Sólstafir – islandskej štvorice, ktorá nás bude osamote hypnotizovať hudbou studených pustatín, tajomných posolstiev a dávkou najpríjemnejšej temnoty.

Radšej si zoberte bundy, ich hudba je ako ich domovské počasie – nevyspytateľná, hmlistá, častokrát krutá – ale krásna. V ich tvorbe sa dá nájsť veľa paralel s ich krajinou – šíre nehostinné pláne, chlad a sentiment. Tieto elementy nie sú len symbolom úzkosti, ale skôr istej voľnosti a neutrality, ktorú ich hudba a jej atmosféra ponúka.

Štvorica severanov je hudobne aktívna už od roku 1995 – prvý album vydali v roku 2002 a do roku 2005 hrali, ako prevažná časť metalových severských hudobníkov black metal, aj keď atmosférického razenia. Rokmi z neho okresali vlastný, jemnejší štýl, na ktorý sú škatuľky krátke. Mix nálad black metalu, post rocku, trochu folku, veľa atmosféry a dokonca aj trošku rock´n´rollu.

Všetky tieto faktory sa postarali už o dávno vypredaný koncert v Prahe, ktorú Sólstafir navštívia dva dni po Košiciach. Pevne verím, že Košice severanom taktiež nenechajú nič dlžné a ich mrazivú show si poriadne užijú.

Sólstafir – Fjara

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img