8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkySrbská, česká a slovenská alternatívna gitarová scéna na spoločnom koncerte
spot_img

Srbská, česká a slovenská alternatívna gitarová scéna na spoločnom koncerte

V bratislavskom British Clube vystúpia 14. marca zástupcovia troch hudobných scén – Ghost of You z Česka, Repetitor zo Srbska a Small Town Life zo Slovenska.

Ghost of You sú mladá psych-popová kapela z Brna. Na českej klubovej scéne sa pohybujú už pár rokov, vydali EP a následne debutový album Glacier And The City, ktorý mal úspech aj u kritikov. Sú známi energickými vystúpeniami, ktoré stihli predstaviť na mnohých významných festivaloch, napríklad na Szigete, Pohode či showcaseovom festivale Eurosonic v holandskom Groningene. Minulý mesiac vidali svoj druhý album Black Yoga, o ktorom sami povedali, že “predstavuje akúsi konfrontáciu so svojím zlým ja”. Na novom albume konfrontujú aj svoj doterajší zvuk, ktorý sa na novom albume vydáva elektronickejším smerom. Odohrajú tri koncerty na Slovensku, kde sa môže každý na vlastné uši presvedčiť, ako sa im podarilo skĺbiť elektroniku a živé nástroje so špecifickým vokálom speváka. Následne ich čakajú dva krsty, v Prahe a v Brne.

Ghost of You – Hermaphrodite

Na turné ich bude sprevádzať snáď najvýraznejšia srbská kapela alternatívnej scény. Repetitor sú trojica z Belehradu, ktorí majú za sebou mnoho koncertov nie len v našej zemepisnej šírke, ale po celom svete. Na scéne nie sú žiadni nováčikovia, tvoria perfektne zohratú zostavu a ich koncerty sú gitarovou explóziou žánrov od garage rocku cez postpunk až po všetko čo si neviete predstaviť. Toto jednoducho treba zažiť.

Repetitor – Suženi snovi

Treťou kapelou turné je mladé zoskupenie zo Šale Small town life. V októbri im vyšlo debutové EP na labeli Kush Gong Vinyl. 90’s grunge, punk, garage, noise rock s mladou dravosťou predviedli na niekoľkých koncertoch na Slovensku, tak uvidíme ako sa popasujú s pódiom počas tejto šnúry v prítomnosti ich skúsenejších kolegov.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img