8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDTolstoys - Botanika
spot_img

Tolstoys – Botanika

Všetko to začalo jednou piesňou pre projekt Ely Tolstovej. Z nej sa rozvinula úspešná formácia Tolstoys a úspešný debut Botanika.

Na estetike si členovia veľmi zakladajú, ako prvé si človek všimne ich pastelovo farebný album. Záležať si dávajú na vlastnom výzore a oblečení, rovnako aj na vyzdobenom javisku.  Každú zo svojich desiatich piesni na albume spravili inak, takže album nie je pestrý len na obálke ale aj zvukovo.

Presne tak si dávajú záležať aj na výsledku, ktorý vyjde zo štúdia. Nezvyčajná formácia akustických a elektrických nástrojov vytvára uchu príjemne melódie dream-popu. Základom ich hudby je klavír alebo syntentizátor, basová gitara, husle a kontrabas. K autentickému zvuku prispieva aj to že si produkovali album sami. Výsledkom je skoro štyridsať minútový zážitok, na ktorý môžeme hrdo povedať, že bol vytvorený na Slovensku. No aj napriek tomu niektoré piesne prehovoria angličtinou na širšie publikum.

Tolstoys – Agapé

Nestrieda sa len jazyk v textoch, ale aj emócie, keď niektoré piesne sú jemné a pomalé s hebkým hlasom Tolstovej, pokojne by ich mohli spievať rodičia ako uspávanku svojim deťom, v iných zase dominujú bicie (Diamon Coat) ako jemný náznak drum ‚n‘ bassu.

Tolstoys – Nice Song

Album Botanika vás vtiahne do krásneho sveta melanchólie a pestrosti, ktorá nám spríjemňuje všetky tie všedné dni. A jeho ľahkosť je presne to, čo nielen naša hudobná scéna, potrebuje.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img