8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyThe Cure sú headlinerom festivalu EXIT
spot_img

The Cure sú headlinerom festivalu EXIT

Sú nezameniteľní a predsa toľko napodobňovaní.  The Cure sú pojmom aj po viac ako štyridsiatich rokoch na scéne. Zažite ich melancholickú koncertnú šou na festivale EXIT 2019.

V osemdesiatych rokoch prišli s melodickým a melancholickým spojením syntetizátorov a elektrických gitár. Posunuli tým rock and roll do ďalšej éry. Sami sa inšpirovali psychedélickými harmóniami a punkovou priamočiarosťou, ktorú previedli do nových odtieňov a ovplyvnili ďalšie vznikajúce žánre ako shoegazing, post rock či indie rock. Mladí hudobníci s „depresiami“ sa lepili na vokál Roberta Smitha a gitarovú melodickosť jeho skupiny.

The Cure – Friday I´m In Love

Debutový album Three Imaginary Boys oslavuje štyridsiate výročie. Ak máte dosť súčasného popu bez invencie a nápadov, puste si nahrávku kapely, ktorá vždy vedela pracovať s melódiou. Slávnemu debutu predchádzala jedna z ich najznámejších skladieb – singel Boys Don´t Cry, ktorá spustila vlnu melancholických piesní. Práve s depresiou vedeli The Cure narábať prekvapivo energicky – s durovými akordmi. Takisto ich zdobila minimalistická hra, s ktorou vedeli maximálne efektívne spracovať jednoduché nápady v neošúchanom zvuku a prekvapivej forme.

Nahrali trinásť štúdiových albumov, ale ten debutový zostane ich najlepším. Jeho štyridsiate výročie si pripomenieme aj na festivale EXIT. The Cure na ňom vystúpia 4. júla.

The Cure – Boys Don´t Cry

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img