8.6 C
Slovakia
streda, 23 septembra, 2020
Home Recenzie Funny Faces: Why do people hide from the rain EP

Funny Faces: Why do people hide from the rain EP

Funny Faces sú štyria mladíci popierajúci hiphopový odkaz “kráľa” a dôkazujúci, že gitarová kultúra v Piešťanoch nie je mŕtva.

V rôznych variáciách  fungujú od roku 2006, v súčasnom zložení Marko Manas (vocals, guitar), Ján Lednický (guitar, vocals), Michal Kvak (drums) a Daniel Kučkovský (bass guitar) im to ladí najlepšie a dianie okolo Funny Faces naberá na obrátkach.

Za pár rokov nesmelého  fungovania sa im v “šuflíku” stihlo nahromadiť  zopár vydarených kúskov. Nedávno sa rozhodli čo-to z nich uviesť v ucelenej podobe, zavreli sa do štúdia a nahrali debutové EP s poetickým názvom Why Do People Hide From The Rain. 

Funny Faces – You´ve Got To Think I Want You 

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=23VdslgohvI’]

 

Odkazujúc na súčasnú gitarovú scénu poskladali 4 kúsky a vytvorili počúvateľný krátko znejúci nosič. Vokál a angličtina Marka Manasa nerobia z Funny Faces jednu z mnohých slovenských kapiel hrajúcich sa na anglické kópie. Jeho prejav pôsobí prirodzene a dodáva nahrávke tú správnu náladu. EP obsahuje tri plnohodnotné pesničky a inštrumentálny záver.

Úvodnou, zároveň najvydarenejšou je You’ve Got To Think I Want You s kľudnými slohami a chytľavým refrénom,na jemnejšiu nôtu je ladená Why Do People Hide From The Rain, a že vedia aj pritvrdiť ukazujú v rýchlejšej skladbe Down. EP znie prekvapivo čisto a uhladene, nie sú prítomné žiadne dojem znehodnocujúce prvky. Na druhej strane treba pripomenúť, že nejde o nič prelomové, avšak z rúk mladej začínajúcej kapely veľmi obstojné.

VYBERÁME

Živé umenie pokračuje v A4-ke s koncertmi Radian, Wiedermann a мʌvʌ

Rakúska akvizícia Radian z prestížneho hudobného vydavateľstva Thrill Jockey zahrá už zajtra večer v A4-ke spolu so slovenským skladateľom Matúšom Wiedermannom a pesničkárskym projektom мʌvʌ.

EX:CLASS series uvádza: Bardo – Sisa Féher & Vladko Mikláš, Tara Fuki a Isobutane + arX + mlsblk v MMC

Festival EX:CLASS pokračuje aj napriek neľahkej situácii. Sme nesmierne radi, že pozvanie na festival prijala Sisa Fehér...

Čierno-biely pohľad na pokoj v duši od Paradise Cinema

Oduševnený dialóg saxofónového zvuku prichádzajúceho zo západného sveta s tradičnými perkusívnymi nástrojmi z afrického pobrežia. Harmonicko-rytmické motívy...

Pokračuje sa s remastrovaním albumov Deža Ursinyho

OZ Provisorium prináša remastrovanú reedíciu kultovej nahrávky Nové mapy od autorského tandemu Dežo Ursiny a Ivan Štrpka. https://www.youtube.com/watch?v=r3Rr-baVXKg&ab_channel=dezoursiny

Jazzová verejnosť sa zhodla na najlepšom džezmenovi – je ním Nikola Bankov

Ocenenie jazzovej verejnosti na tohtoročnom ESPRITE získal saxofonista Nikola Bankov za nahrávku Bright Future, https://www.youtube.com/watch?v=i9Jcc-agSww&ab_channel=NikolaBankovMusic